Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 17, 2021

Молитва таки лікує

Автор:

|

Січень 15, 2021

|

Рубрика:

Молитва таки лікує

Закінчився передріздвяний піст, один із найтриваліших у році. Для тих, хто глибоко вірує, його сенс — не просто утримання від певної їжі, а й щира молитва, що допомагає наблизитися до Бога. Чи справді колективна молитва вважається найсильнішою, розповіли о. Іван Швець, вікарій Київської єпархії Православної церкви України, й Євген Заїка, професор Харківського національного університету ім. Каразiна.
— Чи має значення, як довго людина молиться?
о. Іван Швець: — Ні. Найкоротша молитва — «Господи, помилуй» — складається з двох слів, і вона має не меншу силу, ніж «Отче наш» — головна молитва в християнстві. Важливо, щоб звернення до Бога було щирим, виходило з самого серця. Бог чує кожну молитву і відповідає на неї.
— Текст молитви обов’язково завчити напам’ять чи однакову силу має і молитва, промовлена своїми словами?
І. Ш.: — Коли бракує своїх слів, люди вдаються до досвіду інших, готового тексту, і це нормально. Завчену молитву, текст якої відомий всім, зручно проголошувати колективно. Але кожна дитина, кожен дорослий може звертатися до Господа й своїми словами. У Бога ви можете просити все, що тільки не є гріховним: зцілення від недуги, гідну пару, дітей. І кожне щире прохання буде почуте.
— А звідки походить традиція колективної молитви?
І. Ш.: — Спільна молитва — важлива частина життя Церкви. Вона навчає й об’єднує нас. Святий Дух, що перебуває в кожному вірному, веде наші серця до радості, коли чуємо хвалу Спасителю, проголошену багатьма голосами водночас. Така молитва підбадьорює тих, хто сам протистоїть життєвим труднощам. Водночас Святе Письмо не згадує про те, що спільні молитви ефективніші, ніж особисті. Ісус присутній і тоді, коли моляться десятки вірних одночасно, і тоді, коли людина молиться наодинці.
— Що відомо про ефект зцілення молитвою?
І. Ш.: — Про це йдеться в Євангелії, в історії з десятьма прокаженими, котрих зцілив Ісус. Коли один із хворих, бачачи, що він очищений, повернувся й упав до ніг Ісуса Христа, Спаситель сказав: «Встань, іди. Віра твоя спасла тебе». Звідси і відповідь: що дужча віра і вдячність Богові, то кращий ефект молитви.
— Чи має значення місце молитви?
І. Ш.: — Господь — усюди. Немає такого місця на Землі, де б Він не почув нас. Молитва в широкому розумінні — це розмова з Богом. Це завжди дотик до Його таємниці, де б ми не молилися: у храмі, в лікарні, у дорозі, монастирській келії.
— А наскільки досліджений вплив молитви науковцями?
Євген Заїка: — Психофізіологи, медики не раз відзначали позитивний ефект молитов. Більшість науковців схиляється до думки, що під час молитви задіюються приховані резерви людського організму — ті, про які людина й не здогадується. Приміром, британські нейрофізіологи, котрі вивчали феномен молитви, заявили, що вона «запускає» в мозку людини внутрішні позитивні процеси — приблизно те ж відбувається, коли лікарі дають пацієнтові плацебо i кажуть, що це нові ефективні ліки. Хворий вірить та одужує. Занурення в молитву супроводжується духовним піднесенням — це відчуття народжується в лімбічній системі головного мозку, яка має вплив майже на всі системи організму. І певним чином змінює свідомість людини. Молитва може змінювати навіть формулу крові. Такого висновку кілька років тому дійшли українські вчені, лабораторно дослідивши кров пацієнтів із атеросклерозом, гепатитом В, серцевими патологіями. Аналіз брали двічі: до молитви і після того, як хворі помолилися «Отче наш», «Вірую», «Царю Небесний». У крові більшості людей фіксували зниження рівня запального процесу.
Розмовляла Ірина Конторських, «Експрес»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply