Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Мода до недуги доведе

Автор:

|

Березень 19, 2015

|

Рубрика:

Мода до недуги доведе

Джинси з низькою талією

Ох, недаремно підлітковий вік називають «важким». Ну, як, скажіть, пояснити доньці-підлітку, що модні джинси-«бедрівки» — мало того що не пасують до сезону, а ще й можуть спровокувати серйозну недугу.
— Модні зараз джинси з низькою талією — це пряма дорога до нефролога, адже нирки не люблять переохолодження, — розповідає дитячий нефролог, лікар вищої категорії Ірина Білик. — Хронічний пієлонефрит є дуже поширеним, особливо серед дівчаток-підлітків. Вони застуджуються, і розвиваються інфекції сечовивідних шляхів, а відтак — пієлонефрит. А легковажне ставлення до власного здоров’я призводить до того, що гострий пієлонефрит стає хронічним.
— Чи можна сказати, що хронічний — вже не виліковний?
— При хронічному пієлонефриті лікар, проводячи ультразвукову діагностику, бачать зміни в нирках, а гострий пієлонефрит — це лише набряк. Хронічний процес — це порушення структури нирки, деформація, те, що є незворотним. Але я можу сказати, що це — найсприятливіше захворювання з усіх наших патологій. І якщо у хворого немає яких-небудь супутніх ускладнень (аномалій розвитку нирок, сечокам’яної хвороби, спайок, тобто порушень відтоку, якщо немає гормональних збоїв, захворювань органів малого тазу), то хронічний пієлонефрит протікає дуже й дуже сприятливо.
— Чим загрожує ця недуга?
— Якщо не лікувати хронічного пієлонефриту, то це призведе до того, що нирки зменшаться, настане їх склерозування. У народі кажуть: нирка висохла, орган припинить виконувати свою найголовнішу функцію — виводити шлаки з організму. З білка, що надходить із їжею, утворюються шлаки, тобто сечовина, креатинін, які за нормальних обставин повинні вивестися ниркою.
Але коли нирки не працюють, ці отрути залишаються в крові й відбувається отруєння організму, настає ниркова недостатність. Словом, якщо пієлонефрит не лікувати зовсім, то нирки раніше чи пізніше відмовлять, і тоді єдиним виходом стане гемодіаліз — штучне очищення крові.
— Як же домогтися сприятливого перебігу недуги?
— Життя з таким діагнозом вимагає профілактики будь-яких захворювань. Якщо в організмі є вогнище хронічної інфекції, припустімо, тонзиліт або карієс, то це буде викликати загострення хронічного пієлонефриту або прогресування хронічного процесу.
Здавалося б, де — горло, а де — нирки, а тим не менш, будь-яка інфекція з плином крові надходить до нирки. Тож завдання людей, у яких є хронічний пієлонефрит, — стежити за своїм здоров’ям, оскільки що частіше загострюється хвороба, то сильніше порушується функція нирок.
— Невже після кожної застуди треба вести дитину до лікаря, аби перевірити нирки?
— Після перенесених гострих застудних захворювань треба обов’язково робити аналіз сечі. Причому найкраще зробити кілька аналізів сечі повторно, бо один може не виявити змін. Головним запобіжним заходом переходу гострого пієлонефриту у хронічний є своєчасне розпізнавання, яке дуже часто можливе тільки при свідомій позиції з боку батьків. І навіть мінімальні відхилення при цілком задовільному самопочутті можуть бути першими ознаками гострого післяінфекційного ураження нирок. Головне — чути лікаря й слухати свій організм, тоді будь-яку хворобу можна подолати.
Розмовляла Оксана Нагірна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply