Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

Людмила Совенко: «Мої торбинки беруть на подарунки. Для себе не замовила жодна жінка»

Автор:

|

Березень 12, 2021

|

Рубрика:

Людмила Совенко: «Мої торбинки беруть на подарунки. Для себе не замовила жодна жінка»
Людмила Совенко

29-річна Людмила Совенко із Сум уже кілька років займається виготовленням ексклюзивних торбинок. Таких жіночих аксесуарів, як у неї, нема більше ніде. Це — ексклюзив. І робить Людмила сумочки та клатчі лише в одному екземплярі. Ніде у світі чогось подібного не знайдете.
— Коли знайшли у собі талант виготовляти такі торбинки? А з якого вони матеріалу?
— Три роки тому зробила першу торбинку. А взагалі за цей час виготовила понад 50. Виготовляю їх із фанери, яку різьблять лазером. Другим основним матеріалом торбинок є трикотажна пряжа.
— Купуєте готові заготовки чи робите їх самі?
— Дизайн розробляю сама. Це і форма торбинки, і малюнок, який треба нанести. Однак форму замовляю у людей, котрі займаються різкою. Такі торбинки, які виготовляю я, є лише в одному екземплярі. Їх більше ніде немає.
— Десь навчалися такого ремесла?
— Рукоділля — моє гобі з дитинства. Пригадую, на уроках праці та трудового навчання наші вчителі привили мені любов до шиття, плетіння та вишивання. І привили мені ту любов настільки правильно, що вже тепер не уявляю себе без цієї роботи. Торби мені подобаються. Вирішила свою любов втілити у те, що можуть носити всі представниці жіночої статі.
— Може, у школі показували, як таку торбинку зробити?
— Ні, коли я вчилася у школі, такого ще не було. Я побачила схожу торбинку на «пінтересті» (спеціальний додаток із фото. — Авт.) — люблю там дивитися різні ідеї та новинки. Подумала: а чому б мені щось подібне не зробити для себе?
— Скільки часу витрачаєте на виготовлення однієї торбинки?
— Якщо маю всі матеріали, тобто не доведеться замовляти їх у крамниці, і чекати, поки вони приїдуть, то можу таку торбинку зробити за день-два.
— Це ваше гобі переросло в основну діяльність?
— Я — домогосподарка. І моє гобі стало не лише задоволенням для душі, а й основним заробітком.
— Ручна робота завжди високо цінували. Яка вартість ваших робіт?
— Найдешевша торбинка — 1 тис. грн. Найдорожча — 1,5 тис. грн.
— Як багато замовлень виконуєте за рік?
— Назвати точного числа не можу, позаяк за час карантину люди менше замовляли, ніж раніше. Однак перед Новим роком у мене був напружений графік, оскільки робила багато торбинок. Також багато замовлень мала і перед Миколаєм. Не можу сказати, скільки саме, але за цей невеличкий період зробила більше, ніж за увесь рік перед цим. В основному купували на подарунки. Для себе особисто не замовила жодна жінка. Подружки дарують одна одній, або ж матусі донечкам купують. Або був випадок: дівчина зі США замовила дві торбинки для своїх небог на подарунок. Я їх зробила, а потім надсилала у різні міста України.
— Брали участь у виставках зі своїми роботами?
— Авжеж, двічі у Сумах. Хоча мрію побувати на виставках в інших містах. Але наразі це лише мрії.
— Як ставиться ваша сім’я до цього захоплення?
— Чоловік і чотирирічний син мене підтримують, хвалять.
— Чи траплялися надто вибагливі клієнти, або дуже вередливі?
— У мене були такі замовлення, коли питали, чи можу я зробити інший малюнок на такій формі. Звісно, погоджувалася, але попереджала, що вартість торбинки тоді буде дорожчою. І, відповідно, доведеться довше чекати на форми. І коли чують, що це буде і довше, і дорожче, кажуть: «Та й цей малюнок мені подобається». Пригадую, було таке замовлення, коли ми розробляли малюнок на подарунок жінці, котра працює тренером із тайського боксу. Ми з художницею розробляли відповідний малюнок, надпис. І замовниці, і тренер були задоволені моєю роботою.
— Чи траплялися випадки, коли замовники відмовлялися викуповувати роботу?
— Такого не було. Але був випадок, коли замовникові не сподобався колір. Ми не до кінця його узгодили. Й я без проблем переробила торбинку на той колір, який їй більше подобався.
Розмовляла Галина Ярема, «Високий Замок»

Як повідомляв «Міст», жінка плете торбинки та килими з рогози.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply