Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

Ксенія Пантелєєва: «Екіпірування фехтувальників коштує до двох тисяч на рік»

Автор:

|

Квітень 10, 2019

|

Рубрика:

Ксенія Пантелєєва: «Екіпірування фехтувальників коштує до двох тисяч на рік»


Ксенія Пантелєєва

Ксенія Пантелєєва раніше підіймалася на п’єдестал пошани лише у складі збірної України в командних змаганнях. І ось вона здобула першу індивідуальну нагороду — срібну.
— Я довго йшла до цього, готувалася, тому для мене це не сенсація, а просто хороший виступ як результат моєї праці, — розповідає спортсменка.
— Ви провели шість поєдинків в основній сітці змагання. Який був найважчий?
— Перший, на етапі 1/32 фіналу. Німкеня Патриція Дерп дала мені дуже важкий бій. Я програвала 14:13 — і виграла 14:15! Усього одним уколом! Цей бій змусив мене зібратися, далі йшла доволі легко. В 1/16 не дала жодного шансу італійці — 15:7, потім француженці — 15:11, китаянці — 15:8 і росіянці — 15:12.
— У фіналі зустрілися з естонкою і програли. Чому?
— Юлія Бєляєва — дворазова чемпіонка світу. Ще до фіналу я чомусь засумнівалася, що її можна перемогти. Якби була впевнена у своїх силах, то б і з нею упоралася. Програла передовсім психологічно.
— «Срібло» на Гран-прі — це круто для спортсмена?
— Це очки у світовий рейтинґ і в український, медаль, грамота і призові від катарців. Призові, до речі, були дуже скромні.
— Наскільки українські фехтувальники забезпечені екіпіруванням?
— Лез потрібно хоча б десять на рік. Із ними екіпірування вартує близько 2 тис. EUR. Мені дуже пощастило. На Всесвітній Універсіаді посіла третє місце, до мене підійшли представники німецької компанії й запропонували своє екіпірування. Задарма! А торік і наша федерація стала видавати екіпірування, плюс маю спонсора — тому з цим жодних проблем. Проблеми хіба з тренуваннями. У Львові маю змогу готуватися у хорошій спеціалізованій залі, а в складі збірної України тренуємося в Кончі-Заспі, де таких умов немає. Ми постійно носимо свої металеві доріжки або у залу дзюдо, або в ігровий чи тренажерний. А в нас шість видів програми, купа людей, і буває, що взагалі немає де тренуватися. Тож у цьому аспекті потрібні зміни.
Розмовляв Максим Качурівський, «Експрес»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply