Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

Компанія Meest організувала пряму авіадоставку посилок до Львова

Автор:

|

Жовтень 29, 2020

|

Рубрика:

Компанія Meest організувала пряму авіадоставку посилок до Львова
Працівники компанії Meest.

Meest — перша українська поштово-логістична компанія з власною авіадоставкою зі США. Орендований нею чартер — Boeing 787-9 Dreamliner авіакомпанії LOT — 23 жовтня доправив першу партію посилок зі США до Львова. Подія викликала жваве зацікавлення як у самій Україні, так і серед української діаспори в Північній Америці. Тож тижневик «Міст» звернувся до Наталії Брандафі, директорки компанії Meest у США, з проханням детальніше розповісти про організацію та здійснення цього першого чартерного авіарейсу.
— Як виникла ідея перевезення посилок зі США до України, що компанія Meest здійснює не один десяток років, користуючись послугами міжнародних авіаліній, організувати свій власний авіарейс?
— Щороку з наближенням зимово-новорічних свят у нас традиційно зростають обсяги перевезень вантажів. І в цей період ми звертаємося до авіаліній, із якими працюємо, з проханням збільшити об’єми наших перевезень. Так і було цього року. Адже попри карантин, пов’язаний із пандемію коронавірусу, обсяги наших відправлень зросли більше, ніж у попередні роки. Однак авіалінії відповіли, що, на жаль, не мають можливостей для такого збільшення, бо багато рейсів скасували, пасажирські перевезення зменшилися, й нам треба шукати якісь інші шляхи. Проте в процесі цих перемовин польська авіакомпанія LOT запропонувала чартерний рейс до Варшави. Тож вдалося домовитися, щоб здійснити цей рейс саме до Львова, де є штаб-квартира компанії Meest. Відтак ми одержали контракт, який передбачав стовідсоткове заповнення посилками пасажирського літака Boeing 787-9 Dreamliner, який належить авіакомпанії LOT.
— Як здійснювався процес підготовки до цього авіарейсу?
— Це була найскладніша частина цього проєкту — підготувати до перевезення посилки наших клієнтів, тих, хто проживають у США, і тих, хто в Україні замовляють товари через американські інтернеткрамниці. Адже, крім багажного відділення, нам запропонували вантажити посилки прямо на пасажирські крісла. Необхідно було підготувати відразу три види різних комплектів посилок, різних розмірів, які треба було відповідним чином спакувати та відвезти на летовище. Щоб підготувати вантаж до такого перевезення, наша команда на складі працювала у дві зміни. І власне в успішному здійснення цього авіарейсу є найбільша заслуга працівників складу. До пакування були залучені навіть жінки, котрі працюють на складі. Загалом було доволі важко, бо все треба було скласти у спеціальні мішки та коробки відповідних, правильних розмірів. У тому, що все вдалося добре, також велика заслуга і наших менеджерів Зоряни Монюк і Віталія Лопатка, котрі організували цей процес. Я всім дуже вдячна за підготовку вантажу до цього рейсу. За те, що вони все зробили якісно та вчасно.
— Чи виникали якісь проблеми в процесі підготовки?
— Усі посилки ми везли аеропорт вісьмома вантажними автомобілями в. Буквально останньої хвилини ми отримали повідомлення, що аеропорт «Львів» відмовляється приймати цей рейс через якісь фінансові питання з компанією LOT. Відразу почалися контакти на рівні посадових осіб у Варшаві, Києві, Львові, Нью-Йорку. В результаті цю проблему вдалося зняти впродовж години: нью-йорський офіс польської авіалінії LOT одержав дозвіл на рейс до Львова й літак вилетів.
— Що буде тепер, чи організовуватиме компанія Meest такі авіарейси регулярно?
— Це був так званий тестовий рейс, своєрідний пілотний проєкт. Ми пішли на ризик, взяли в оренду літак, заплатили за нього, а надалі всі питання й проблеми вже були наші. Тепер необхідно все прорахувати, наскільки буде вигідно здійснювати такі чартери на регулярній основі, відтак вдосконалити та нормалізувати процес пакування посилок саме для такого авіаперевезення, щоб максимально ефективно використовувати весь наданий нам об’єм авіасалону. Ми зараз відправляємо зі США дуже багато посилок, і цей рейс — лише частина відправлених протягом одного тижня. Крім нього, було ще три авіавідправки вантажними літаками до Європи, звідки посилки вантажівками доставляють у країни призначення.
— Саме така відправка окремим літаком має свої переваги?
— Атож, головна перевага — що посилки прийдуть до клієнта значно швидше. Фактично весь процес доставки усього вантажу з нашого складу в аеропорт у Ньюарку (штат Нью-Джерзі), а звідти — в аеропорт Львова триває усього 24 години. Це дуже швидка доставка. Ми хотіли б мати її регулярно — в ідеалі два таких авіарейси на тиждень. Але позаяк процес підготовки такого рейсу достатньо складний, наразі плануємо здійснювати один раз на тиждень.
Розмовляв Іван Бескид

Як повідомляв «Міст», корпорація Meest продовжує плідно допомагати Україні.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply