Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

Іван Гешко: «Принаймні тричі вже оббіг Землю по екватору»

Автор:

|

Липень 20, 2017

|

Рубрика:

Іван Гешко: «Принаймні тричі вже оббіг Землю по екватору»

Буковинець Іван Гешко у свої 37 років «зробив собі ім’я» у спорті, і хоча зараз перестав займатися ним професійно, але веде надзвичайно активний спосіб життя і бере участь у престижних змаганнях, як він сам каже, задля власного задоволення. Заслужений майстер спорту України, чемпіон світу й Європи з бігу на півторакілометрову дистанцію, він зараз є віце-президентом Федерації легкої атлетики України, працює тренером у Чернівецькій обласній школі вищої спортивної майстерності, на громадських засадах очолює Чернівецьке обласне відділення Національного олімпійського комітету (НОК) України, обраний депутатом Чернівецької обласної ради та керує спортивним клубом «Гешко», де вчить азів своєї професії молодих бігунів-початківців.
— Ваші прихильники були здивовані тим, що ви нещодавно в команді українських бігунів взяли участь в естафеті віденського марафону, який входить до золотої найпрестижнішої серії світових забігів. Та ще й свою частину дистанції пройшли з прекрасним результатом і допомогли молодим бігунам здобути золото…
— Я вже два роки не виступав на змаганнях. У мене був пошкоджений меніск, і торік мав операцію на коліні. Але реабілітація пройшла чудово, став потроху себе навантажувати, й ось — повернувся… Мені продовжують надходити запрошення від організаторів забігів приїхати до них і позмагатися. Погодився на пропозицію взяти участь у віденському марафоні й не шкодую, адже отримав велике задоволення.
— Як розподілили між собою дистанцію?
— Марафон поділявся на чотири дистанції — 16, 11, 9 та 6 км. Я біг у третьому етапі на дев’ятикілометровій дистанції. Крім мене, до команди входили Андрій Оністрат із Києва і брати Олександр та Іван Барбарики з Дніпра. Загалом на старт вийшли майже 42 тис. учасників, 2 тис. естафетних команд. У своїй естафеті ми зайняли перше місце.
— Це свідчить про вашу хорошу фізичну форму. Як готувалися до змагань? Чи дотримуєтеся, приміром, якоїсь своєрідної методики, дієти?
— Цьому передували три місяці підготовки. Так, щоб тримати хорошу форму, тренуюся за спеціальною методикою щодня з сьомої ранку. Пробігаю по 15-20 км. А дієтами не захоплююся. Просто проваджу здоровий спосіб життя і намагаюся не їсти смаженого та жирного. Перед віденським марафоном вирішив у Києві пробігти напівмарафон, тобто 21 км. Біг для себе і… виграв. Також на чемпіонаті України вийшов на восьме місце з результатом 1 год. 12 хвилин. Біг — це як наркотик, покинути його важко.
— Як вдається поєднувати такий напружений спортивний графік із роботою, громадськими справами?
— Справді, нудьгувати мені не доводиться. Маю чимало обов’язків як віце-президент Федерації легкої атлетики України, а ще — громадську роботу, зокрема, в обласному відділенні НОК. Також як депутат обласної ради очолюю постійну комісію з питань освіти, науки, молоді та спорту, працюю з молодими бігунами. Займаюся тренерською роботою. Для всього доводиться знаходити час.
— Як вважаєте, які риси характеру насамперед сприяють вам в успіхах?
— Можу лише сказати, що ніякі не заважають. Мені не доводилося «ламати» себе, позбуватися якихось особливих недоліків. А ще хочу наголосити, що своїми успіхами насамперед завдячую моєму тренеру з рідного Кіцманю (районне містечко Чернівецької області. — Ред.) Георгію Георгійовичу Миронюку.
— А коли таки випадає вільна хвилина, що любите робити?
— З дитинства люблю риболовлю. Причому в будь-яку погоду, в погану є навіть свої переваги. Рибалю на рідній Кіцманщині. Причому, компанію у цьому випадку не люблю.
— А ваша родина має якийсь стосунок до спорту?
— Жодного. Моя мама, їй зараз 60 років, працювала все життя у сільському господарстві (батька вже давно немає на цьому світі), але завжди підтримувала мої заняття спортом. Як і дві сестри. Ну і, звісно, в усьому мене підтримують і вболівають за мене дружина і троє синів — найстаршому десять, а найменшому — три роки.
— Мабуть, вам не бракувало пропозицій переїхати в інше місто, але ви вибрали Чернівці…
— Пропозиції були, є, і, гадаю, ще будуть. Але я люблю це місто. Ось і все пояснення.
— Що побажали б своїм шанувальникам, нашим читачам?
— Займатися бігом. Для себе. Для власного здоров’я. Це найдешевший, найекономніший вид спорту. Для нього не потрібно великих залів, якихось особливих затрат. А результат — дивовижний.
— І насамкінець: ведете підрахунки, скільки кілометрів взагалі пробігли за свою кар’єру?
— Аякже, у мене є щоденник, який веду вже дуже багато років. Тут усе занотовано — всі тренування, події. Колись, із часом, як дійде до мемуарів (усміхається), я ці всі записи розшифрую та виведу загальне число. Але якщо казати приблизно, то принаймні тричі вже оббіг Землю по екватору.
Розмовляла Наталія Команяк, Укрінформ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply