Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Ігор Вільдман: «Екосистему Чорного моря буде збережено завдяки спільним діям країн басейну»

Автор:

|

Листопад 10, 2011

|

Рубрика:

Ігор Вільдман: «Екосистему  Чорного моря буде збережено завдяки спільним діям країн басейну»

В Одесі під час Міжнародної чорноморської наукової конференції з питань морського довкілля Україна виступила з ініціативою створення Зеленого кільця Чорного моря — природоохоронної зони, до якої буде залучено всі країни Чорноморського басейну. Крім України, це — Болгарія, Грузія, Російська Федерація (РФ), Румунія й Туреччина. Під час конференції ініціативу оголосив Ігор Вільдман, заступник міністра екології та природних ресурсів України.

— Ігоре Лазаровичу, у чому полягає практичний зміст Зеленого кільця?

— Зелене кільце — це збільшення площі морських заповідних територій по периметру Чорного моря. Очікується розширення на 10 % природоохоронного простору кожної з країн Чорноморського басейну. До природоохоронної зони можуть входити як морська територія, так і берегові землі. Це стане втіленням ідеї розвитку Всеєвропейської екомережі. Що ж до найближчої перспективи, то ми розраховуємо, що до квітня 2013 року в кожній країні басейну буде створено принаймні по одному природоохоронному об’єкту. Очікується, що впродовж десяти років з’явиться десять нових морських природоохоронних територій. Планується створення Ради природоохоронних територій при Комісії зі захисту Чорного моря. Для фахівців природоохоронної справи буде знайдено фінансові механізми. Також буде розроблено та впроваджено заходи економічного стимулювання інвестиційної підтримки природоохоронних територій. Процес має пройти законодавче й інституціональне закріп­лення в країнах басейну.

— Як сприймають ідею кільця іноземні колеґи?

— Мої колеґи з профільних державних структур чорноморських країн цілком підтримують її. Адже цей крок став етапом нашої майже 20-річної співпраці. Реґіональну взаємодію між Болгарією, Грузією, Румунією, РФ, Туреччиною й Україною щодо довкілля Чорного моря було започатковано 1992 року підписанням Конвенції про захист Чорного моря від забруднення. Практичне втілення вона отримала у визначенні спільних пріоритетних напрямів морської природоохоронної політики чорноморських країн в Одеській міністерській декларації 1993 року, у Стратеґічному плані дій із відновлення й захисту Чорного моря, ухваленому Нарадою договірних сторін Бухарестської конвенції 1996 року й оновленому 2009-го. Крім того, ініціатива отримала підтримку на рівні Європейського Союзу (ЄС) і є продиктована нормами європейських екологічних стандартів.

— Чи до створення Зеленого кільця буде залучено громадські структури?

— Безумовно. Ми плануємо створити середовище для розвитку громадського руху. До процесу буде підключено Програму розвитку ООН, Ґлобальну екологічну фундацію, Міжнародну морську організацію, Раду Європи, ОЧЕС, Єврокомісію, неурядові громадські організації, організації-донори.

— Де в Україні проходитиме лінія Зеленого кільця?

— У нас іде робота над створенням таких територій у Криму. До речі, одним із практичних результатів роботи в реґіональній співпраці є утворення в Криму ботанічного заказника загальнодержавного значення «Філофорне поле Зернова» загальною площею 4 тис. кв. км. Недавно було організовано біосферний резервант на території України, Польщі та Білорусі. Його назва — «Західне Полісся». Отже, досвід робить перспективи нашої співпраці реальними.

Розмовляв Богдан Димовський, Укрінформ

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply