Новини для українців всього свту

Wednesday, May. 18, 2022

Ігор Прокіпчук: «Як не задоволений результатом роботи Ігоря Яворського»

Автор:

|

Вересень 03, 2015

|

Рубрика:

Ігор Прокіпчук: «Як не задоволений результатом роботи Ігоря Яворського»
Ігор Яворський

Ігор Яворський

На початку 2015 року тільки й було розмов, що про вояж тернопільського тренера Ігоря Яворського до Канади. Для виконання високих турнірних завдань Ігор Петрович прихопив зі собою з десяток українських футболістів. Але минуло півроку і наставник команди Тоronto Atomic FC повернувся в Україну. Про перебування українського «десанту» в Канаді розповів Ігор Прокіпчук, президент клубу.

Гравці та тренер зверхньо ставилися до своїх опонентів
— Ігор Яворський залишив Тоronto Atomic FC й однією з причин назвав те, що в нього — хвора мати, за якою треба доглядати. Які справжні причини того, що він покинув команду?
— Зі слів колишнього головного тренера команди виходить, що основною причиною його раптового від’їзду була хвора мама. Як що це — правда, то він — гідний син своїх батьків. Але все ж, гада, що основна причина такого вчинку — у тому, що він як керівник команди не показав хорошого результату в дебютному сезоні. Щоразу, коли я спілкувався з колегами в Україні, то чув сумніви, мовляв, який там може бути футбол у Канаді. А футбол у Канаді перебуває на солідному рівні. Однак футбол усеканадський і футбол громадський — дві різні речі. Канадська футбольна ліґа CSL вважається імміґрантською й її рівень — досить високий.
— Як оцінюєте виступи команди за тренерства Ігоря Яворського?
— Спочатку і гравці, і тренер дуже зверхньо ставилися до своїх опонентів, із котрими грали передсезонні товариські ігри. Вважали себе досвідченими неперевершеними виконавцями, котрі пройшли школу Прем’єр-ліґи України. Але пізніше вони зрозуміли, наскільки помилялися. Адже їм протистояли команди, які грають на першість міста Торонто та провінції Онтаріо, і в складі яких є вихідці з Португалії, Італії, Боснії, Сербії, Хорватії та Латинської Америки, котрі також розуміються на футболі.
— Зважаючи на турнірні показники, чи був у вас із цього приводу конфлікт із Ігорем Яворським?
— Із п. Яворським жодних конфліктів не було. Якщо і виникали якісь непорозуміння, ми намагалися їх вирішувати на професійному рівні.
— Після провальних виступів Тоronto Atomic FC можна сказати, що п. Яворський просто втік із Канади?
— Кожен може трактувати відставку тренера по-своєму. Про мене, людям із України важко адаптуватися в іншому суспільстві, що живе за іншими правилами. Як казав сам Ігор Петрович, він опинився у «золотій» клітці і ментально не був до цього готовий.
— Як сприймаєте твердження п. Яворського, що футболісти з України не звикли до зелених ліній на зеленому та ще й штучному покритті поля?
— Професійним футболістам за період підготовки до сезону можна було б пристосуватися і до поля, і до розміток. Тому, гадаю, такий аргумент — нісенітниця.

Яворський отримував 4 тис. на місяць
— Наскільки серйозним є рівень Канадської футбольної ліґи, кажуть, що вона прирівнюється до чемпіонату області в Україні?
— Це — неправда, рівень — високий. Проблема в Канаді — з футбольними функціонерами, а не з рівнем гри. Футбол тут швидко прогресує, й як тільки здійсняться зміни у керівництві, усе стане на свої міс ця.
— Чи справді українці думали, що канадський футбол — настільки слабкий, що зможуть на одній нозі перемагати суперників?
— Хлопці, котрі приїхали з України і грали на професійному рівні, мабуть, гадали, що тут усіх закидають шапками. Не можу сказати, що вони були не сумлінні на тренуваннях, але у товариських та офіційних іграх їм було дуже важко пристосуватися до гравців інших команд.
— То українські «профі» просто не витримали конкуренції?
— У світі немає жодної команди, якою були б усі задоволені вже у першому сезоні. Але знаю одне: клубові існувати довгі роки і результат обов’язково буде.
— Чи правда, що в Канадській футбольній лізі тільки у Тоronto Atomic FC футболісти та тренери отримували зарплатню?
— Не можу коментувати статки та заробітки інших клубів. Ми ж виходимо з власних можливостей й якщо спроможні платити хлопцям, то це — лише плюс, а не мінус. Крім того, ми допомагаємо в питаннях еміґрації, адаптуванні у новому суспільстві, навчанні та працевлаштуванні.
— Кажуть, що Ігор Яворський у вашому клубі отримував зарплатню 4 тис. CAD. У Тоronto Atomic FC отримували платню лише українці?
— Таку суму тренер отримував щомісяця. Перед усіма іншими гравцями було виконано всі умови контракту, але у зв’язку з тим, що, на жаль, на стадіоні було мало глядачів, і відповідно не було продано достатньої кількості квитків та атрибутики клубу, треба було приймати рішення, не дуже приємні для гравців. Але запевняю, що кожен із них задоволений, про що мені сказали на останніх зборах команди.

Футболісти підпрацьовували на будівництві
— Чи правда, що футболісти вашої команди, крім футболу, займалися й іншими видами діяльності?
— У Канаді, щоб їсти білий хліб, треба важко працювати. А щоб до хліба була полядвиця і масло, ми давали хлопцям можливість підпрацьовувати. На жаль, свої сили вони не змогли розподілити пропорційно. Замість того, щоб готуватися до вечірнього тренування й однієї гри на тиждень, хлопці кинулися працювати на будівництво. Тобто важко працювати за 15-20 CAD на годину, а могли б перекладати пляцки у пекарні, або заробляти десь на прибиранні. А який із тебе футболіст, коли ти втомлений? Тому зараз переглядаємо умови контракту, де будемо забороняти працювати на важких роботах. Якщо хочеш бути футболістом — будь ним. Якщо приїхав заробляти на будові, тоді потрібно забути про футбол.
— Чи були випадки, що футболісти з України порушували спортивний режим?
— Так, і вони були за це покарані, тому що в Торонто є дуже багато спокус. Завжди треба бути на своєму місці, а за свої помилки відповідати вмістом власного гаманця.
— Чи існують у канадському футболі штраф ні санкції за неналежні результати команди?
— У команді, як у будь-якій комерційній компанії, якщо немає прибутків, робляться певні зміни. За всі роки у бізнесі мої підприємства рано чи пізно приносили прибутки, які потім розподілялися між усіма учасниками процесу у вигляді додаткових винагород. А якщо людина на це не заслуговує, звісно, що штрафні санкції виносяться безапеляційно.
— В Україні з’явилася інформація, що Тоronto Atomic FC був помічений в грі на тоталізаторі. Чи це правда?
— У мене не було і не буде жодних проявів корупції. Все життя важко працюю. А щоб коментувати цю інформацію, потрібно мати факти, яких, на щастя, я не маю.
— Хто тренуватиме команду далі?
— Новий головний тренер команди Василь Іщак, котрого прихильники футболу зі стажем пам’ятають за блискучими виступами в одеському «Чорноморці». Завдання у нього — таке ж: закінчити сезон у першій трійці. А далі маємо розпочати кардинальну чистку кадрів, залучати нових тренерів для роботи у першій і другій командах, а також у дитячій академії Тоronto Atomic Selects. Крім цього, ми займаємося відбором нових футбольних талантів із Південної Америки, Африки, Близького Сходу, і, звісно, з України. Для цього у вересні відряджаємо в Європу нашого генерального менеджера Ігоря Бокія. Вже заплановані численні зустрічі з футбольними агентами та футболістами.
Розмовляв Віталій Попович, «Номер один»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply