Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 17, 2021

Ігор Бокій: «Ми сповнені ентузіазму та натхнення»

Автор:

|

Березень 18, 2020

|

Рубрика:

Ігор Бокій: «Ми сповнені ентузіазму та натхнення»
Ігор Бокій

На початку кожного календарного року завжди є сенс підсумувати проведену роботу, проаналізувати події. Про спортивний сектор діяльності Міжнародної організації українських громад «Четверта хвиля» розмовляємо з Ігорем Бокієм, його керівником.
— Що можете розказати про свої спортивні проєкти 2019 року?
— Впродовж минулого року ми, як завжди, організували і провели футбольний турнір, присвячений Дню Незалежності України, що відбувся 24 серпня у Сентеніал-парку м. Торонто.
— Хто зазвичай бере участь у цьому турнірі?
— Ми вже давно зробили турнір міжнародним. У ньому беруть участь не лише українські команди, а й представники інших етнічних груп, що мешкають в Канаді, зокрема, в Торонто. Вони приходять, щоб пограти разом із нами в футбол і відзначити чергову дату Незалежності України. Це дає нам можливість різнобічно представити нашу рідну країну — футбольні баталії, кухня, українська пісня, танці на сцені, етнічні вироби в крамничках, виступи політиків, можновладців і лідерів української діаспори.
— Щоб продемонструвати нашим читачам масштабність вашого заходу, озвучте, будь ласка, кількість команд, які брали участь у турнірі 2019…
— Цього разу в змаганнях взяли участь 24 команди. Ми практично завжди тримаємося цього числа, що є свідченням високого рівня організації.
— Хто стали переможцями?
— Серед молодіжних команд перемогу святкували наші польські друзі з футбольного клубу «Олімпія», котрі у серії післяматчевих ударів вирвали перемогу у наших хлопців зі «Славутича». А в старшій віковій категорії безапеляційну перемогу отримали беззмінні фаворити наших турнірів українці зі славетної «Галичини».
— Рівень, масштаб і тривалість футбольного турніру справляють враження. Як вам це вдається?
— Хочу віддати належне добровольцям, котрі долучилися до організації та проведення турніру. Богдан Радь, наш беззмінний секретар, відповідав за документацію, протоколи і внесення результатів в турнірні таблиці. Напередодні ігор завдяки волонтерам Ользі Кіт, Лідії й Андрію Тесленкам, Руслану Бокію, Юрію Бакуну, Максиму Чорненькому, Назару Якубіву, Юрію Колодію та Миколі Смирнову ми підготували і розкреслили футбольні поля, змонтували ворота і сітки. Ми всім їм дякуємо і сподіваємося на подальшу співпрацю цього року. Також звертаюся до всіх майбутніх учасників нашого турніру та добровольців. 2020-го це вже буде 15-й турнір у рамках святкування Дня Незалежності України, який зазвичай відбувається під патронатом Конґресу українців Канади (відділ Торонто).
— Погомонімо про чемпіонат світу (ЧС) із футболу серед українських діаспорних команд…
— З 9 по 15 вересня 2019 року у містах Ірпінь і Вишгород Київської області відбувся вже 8-й ЧС із футболу серед українських діаспорних команд. Цього разу до України завітали гравці з Канади, США, Франції, Данії, Ізраїлю та дві команди з Польщі, з Любліна та Кракова.
— Як здійснюють відбір команд і гравців?
— Це можуть бути вихідці з України або українці, котрі мають визначений імміґраційний статус країни їхнього постійного проживання. Крім цього, проводимо ретельну перевірку через базу даних Української асоціації футболу на предмет неучасті гравців у будь-яких українських змаганнях. Користуючись нагодою, хочу висловити безмежну вдячність Василю Наливайку, виконавчому директору Київської обласної федерації футболу, за цю копітку роботу. За пів року до початку змагань вимагаємо листи-підтвердження та заявки від громадських організацій, спортивних товариств, футбольних клубів, які надсилають своїх учасників. У цьому, певна річ, є якась бюрократична складова, але це визначено чинним законодавством України щодо порядку проведення спортивних змагань. Також це дисциплінує команди організаційно.
— Удруге поспіль ЧС проводили на Київщині. Від чого залежав ваш вибір?
— У листопаді 2018 року в Києві провели звітно-виборчу конференцію Світового конґресу українців (СКУ) і мене як заступника голови спортивної комісії СКУ запросили на підписання меморандуму «Про проведення 8-го ЧС із футболу серед українських діаспорних команд», яке відбулося в конференц-залі Національного державного університету фіскальної служби України за сприяння Павла Пашка, ректора цього навчального закладу, та у присутності чисельних делеґатів Конґресу, котрих очолювала Анна Кісіль. новообрана друга заступниця президента СКУ, і Василя Карленка, голови Комісії Національного олімпійського комітету (НОК) України «Закордонне українство». Відповідно до цього меморандуму, ЧС відбувся на теренах Київської області.
— Хто ще з державних і громадських структур України і діаспори долучились до організації та проведення ЧС?
— Передусім, хотів би відзначити Міністерство молоді і спорту (в особі тогочасного міністра Ігоря Жданова), Українську асоціацію футболу (президент — Андрій Павелко), Спілку тернопільських підприємців «Українська справа» (голова — Михайло Ратушняк), СКУ (президент — Павло Ґрод), Київську обласну федерацію футболу (тогочасний голова — Ярослав Москаленко). Від них отримали суттєве фінансування та забезпечення роботи суддівських бригад, нагородну атрибутику, медичний, правоохоронний і пожежний супровід.
— Проведення таких заходів можливе за умови участі спонсорів, меценатів, доброчинців. Хто вони?
— Насамперед хотілося б подякувати кредитовій спілці «Будучність» (BCU Financial) та її головній управительці Оксані Процюк, компанії MEEST Canada й її президенту Ростиславу Кісілю, компаніям «Росанпак» та Meest Enertainment (президентка — Анна Кісіль), компанії «Кантор» (президент — Роман Галущак), компанії TelХ (президент — Віктор Онисько), підприємцеві Володимиру Шинке, адвокатці Оксані Мирутенко, Любомиру Левицькому (Fantasy Flower), уже згаданій Спілці тернопільських підприємців «Українська справа» та багатьом небайдужим.
— В яких умовах мешкали футболісти, як було організоване харчування?
— Для проживання нашим командам надали комфортабельні дво-тримісні номери в чудовому готелі «Вишеград», також їх забезпечили повноцінним триразовим харчуванням. Крім цього, могли користуватися сауною, басейном, масажними послугами, пральнею.
— На скількох і на яких саме спортивних аренах проводили матчі?
— На стадіонах «Чемпіон» (м. Ірпінь), «Енергетик» (м. Вишгород) і «Діназ» (с. Лютіж). Суддівство здійснювали ліцензовані фахівці, котрих нам надала Київська обласна федерація футболу. Ці ж арбітри обслуговують всеукраїнські футбольні змагання на професійному рівні.
— Хто ж став чемпіоном?
— За підсумками одноколового турніру, під час якого кожна команда зіграла по разу з кожним своїм суперником, у фіналі зустрілися гравці, котрі представляли Ізраїль і Данію. З рахунком 3:0 перемогли українці з Ізраїлю. Вони вже втретє поспіль беруть участь у наших змаганнях і тепер стали володарями чемпіонського титулу. У матчі за третє місце футболісти паризького клубу «Бандера» здолали спортсменів із польського міста Краків. Але переможених у нашому ЧС не було й не буде. Всім учасникам подякували пам’ятними медалями, кубками та подарунками.
— Чи мав минулорічний ЧС якісь особливості та відмінності від попередніх років?
— Ще б пак. По-перше, ми поповнили нашу Алею діаспори, висадивши платани від нових команд-учасниць із Франції та Данії. По-друге, під час наших футбольних змагань за допомогою Володимира Тарасова, директора ДЮСШ м. Ірпінь, та Анастасії Кравцової, директорки стадіону «Чемпіон», ми провели діаспорну спартакіаду з деяких видів спорту, якими займаються діаспоряни за кордоном — волейболу, великого та настільного тенісу, шашок, шахів, окремих дисциплін легкої атлетики, перетягування канату. Все це — з метою організації та проведення в день святкування 30-річчя відновлення Незалежності України 2021-го Всесвітніх діаспорних спортивних ігор. Цей захід, як і сам ЧС, уже зареєстрований у Державному підприємстві «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент), йому присвоїли офіційну назву «Україніада» — своєрідний прототип Української діаспорної олімпіади. Про цю подію вже давно вели розмови, але ніхто, крім нас, «четвертохильовців», не брав на себе зобов’язання з організації проведенню такого амбітного міжнародного спортивного заходу. Це, звісно, додає нам величезного обсягу роботи, але ми сповнені ентузіазму та натхнення.
— Які плани щодо наступного, 9-го ЧС із футболу серед українських діаспорних команд?
— 9-й діаспорний турнір цього року відбудеться на Івано-Франківщині, у містах Надвірна, Яремче та у селищі Делятин 8-12 липня. Ми досягли домовленостей із керівництвом Надвірнянських РДА і райради, міських рад Надвірної й Яремча, а також селищної ради ОТГ Делятина. Вони проведуть перевірку придатності та підготовки стадіонів, а ми залучаємо міністерства молоді та спорту, закордонних справ, внутрішніх справ України, Українську асоціацію футболу, Івано-Франківську ОДА, Івано-Франківську обласну асоціацію футболу, низку місцевих підприємців. Сподіваємося, що наш захід, як і завжди, відбудеться під патронатом СКУ, а НОК України підставить надійне партнерське плече.
— Чи немає побоювань, що світова ситуація з коронавірусом може справити неґативний вплив на проведення ЧС?
— Природно, ніхто не застрахований від цього світового лиха. Всі вживають заходи зі зменшення темпів поширення цього вірусу. Будь-яке масове скупчення людей завжди є тією проблемою, яку можна вирішити або забороною, або перенесенням термінів проведення заходу. Ми будемо орієнтуватися на відповідні світові й українські урядові розпорядження з цього приводу, але організаційну роботу не припиняємо ні на хвилину. Підтвердженням цього вже є гарантійні листи від майбутніх учасників нашого чемпіонату з Канади, Ізраїлю, Данії, Польщі, Румунії і Молдови. Разом ми — сила!
Розмовляла Катерина Озерянська

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply