Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

Георгій Зубко: «Гокей має стати частиною поп-культури»

Автор:

|

Травень 19, 2021

|

Рубрика:

Георгій Зубко: «Гокей має стати частиною поп-культури»
Георгій Зубко

Новим президентом Федерації гокею України (ФГУ) Георгій Зубко став наприкінці 2020 року. Раніше він займав посаду віцепрезидента ФГУ. Як відомо, український гокей зараз переживає далеко не найкращі часи навіть попри відродження титулованого київського «Сокола».
— Які маєте плани на посаді президента ФГУ?
— Я би розділив це запитання на дві частини. Навіщо я прийшов на цю посаду? Точно не для того, аби підтримувати теперішній стан справ. Нам потрібен прорив. Для мене це — Україна в еліті світового гокею. Складний шлях не на рік, а на шість-вісім літ. Стосовно наших планів: розбудова інфраструктури за рахунок єдиної державної програми, яку зараз готуємо з Міністерством молоді та спорту; розбудова інфраструктури шляхом залучення кредитних коштів, міжнародних програм, приватних інвесторів; розбудова інфраструктури шляхом перемовин із місцевими громадами. В Україні є міста, зовсім не охоплені гокеєм. Ми сподіваємося виправити це. Нам потрібна єдина методика підготовки молодих хокеїстів, а також натуралізація спортсменів, яку будемо проводити з належною обережністю.
— Від чого страждає український гокей найбільше?
— Проблем багато. Частина — на загальнонаціональному рівні, частина стосується внутрішньоспортивного життя. Передусім, є проблема у медійній комунікації. Одне з наших завдань — створення бренду гокею. Він повинен стати частиною поп-культури. Крім цього, нам бракує інфраструктури. Звісно, гокей складний за своєю суттю, адже потребує специфічної, коштовної інфраструктури, щонайменше льодові арени. Ми отримали покоління, яке жодного разу не було на гокеї. 2008 року запустили державну програму «Гокей України». В її рамках мали збудувати 60 арен, а збудували до 15 %. Якби та програма була реалізована повною мірою, то гокей зараз також перебував би на іншому рівні.
— За рахунок чого будуватимете ці льодові арени?
— За кошти державного й місцевих бюджетів, а також за міжнародними програмами, з якими зараз намагаємося вибудувати свою роботу. Коли йдеться про підготовку спортсменів, юніорів, то це місцеві органи управління, батьки. Якщо про професійні клуби — то це великий бізнес, меценати.
— У скількох містах плануєте будувати льодові арени і скільки вони коштуватимуть?
— Наша мета — збудувати щонайменше одну арену у кожному обласному центрі, у «мільйонниках» їх повинно бути три та більше. Свої повноцінні арени повинні мати Полтава, Харків, Київ. Наше завдання ґрунтується на тому, щоб запропонувати місцевим органам влади на базовому етапі універсальне, дуже економне рішення — до 50 млн грн. Але якщо йдеться про арену на 500-1000 місць, потрібно 100-120 млн грн.
— А за допомогою яких ініціатив наміряєтесь популяризувати гокей серед дітей?
— Це робота новоствореного спортивного комітету ФГУ, який очолив видатний український гокеїст Олександр Годинюк, котрий багато років грав у НГЛ, а зараз живе у Києві та погодився очолити спортивний комітет. Працюємо над створенням єдиної програми, яка буде розбита на цикли: 6-12 років, де і хлопці, й дівчата займаються разом, де не повинно бути гендерної розбіжності. Наступний цикл — 12-17 років. Ми беремо за основу успішні приклади Фінляндії та Швеції. Ну, і популяризація шляхом маркетингових заходів — є світовий День гокею, розмаїті фестивалі. Одне з дуже важливих завдань, яке варто вирішити — гокей не передбачений шкільною програмою.
— Наскільки важливим є акцент на дитячо-юнацьку підготовку задля виховання когорти якісних гравців?
— Дехто вважає, що можна наповнювати свої клуби великою кількістю леґіонерів і не треба виховувати своїх спортсменів. Це не наша позиція. Ба більше, ми вважаємо, що ця позиція не має нічого спільного з нашими державними та національними пріоритетами. Якісна підготовка у дитячо-юнацьких школах — єдиний шлях розвитку гокею в країні й єдиний шлях бачити українську збірну на Олімпіаді.
— За допомогою яких органів ФГУ співпрацюватиме з українською гокейною ліґою та клубами?
— Працює виконавча дирекція, працює спортивна дирекція, маркетинговий відділ. Федерація є дуже збалансованою, структурною, системною організацією (має статус національної), є членом міжнародної федерації, маємо зв’язки з нашими міжнародними партнерами. На мій погляд, ми стали ще міцнішими всередині колективу.
— Ваші застереження щодо того, що кожен має виконувати свою роботу, стосуються членів УГЛ?
— Це стосується безпосередньо української гокейної ліґи. Насамперед це регламент і кількість леґіонерів. Важливо, щоб суддівство повністю перейшло до лав федерації, як і багато інших питань. Для нас важливо, як розвивається український спортсмен у національному чемпіонаті, скільки часу проводить на льодовому майданчику, якої якості спортсмени, як вони розвиваються під час перебування у клубі. Поряд із тим є й інші питання, зокрема, маркетингові та фінансові, але це вже інше. Хочу нагадати всім, що це передусім національний чемпіонат України з гокею з шайбою, який проводить УГЛ.
— Зазвичай збірні України отримують найбільшу підтримку і є найбільш розтиражованими серед фанатів спорту (футбол, баскетбол). Чому інтерес до збірної України з гокею значно програє навіть баскетболу, а з футболом узагалі порівнювати некоректно?
— Гокей повинен стати поп-культурою України, тоді всі стежитимуть за збірною та радітимуть її успіхам так само, як і радіють успіхам наших футболістів. Коли Україна гратиме з топ-країнами світу, тоді з’явиться й зацікавленість у цій грі. Лише тоді про нашу гокейну збірну говоритимуть у громадському транспорті, в чергах. У нас дуже багато колективної роботи і дуже прикро, що доводиться гаяти час на вирішення внутрішніх проблем, де хтось намагається щось доводити. Нам потрібно всім згуртовано йти до нашої гокейної мрії.
— Які плани й амбіції у наших чоловічих і жіночих національних збірних України?
— Жіноча збірна робить свої перші кроки. Зараз вибудовуємо стратегію. Стосовно чоловічої — призначили новий тренерський склад. Сподіваємося на довготермінову співпрацю. Це видатні українські спортсмени, люди, котрі довели свою професійну придатність на тренерському містку. Наше завдання — підійматися у класі. Зараз перебуваємо у групі 1B, а варто піднятися вище.
— Часто буваєте у кабінеті Вадима Гутцайта, міністра молоді та спорту України?
— Ми разом вибудовуємо програму розвитку гокею. Я дуже розраховую на його підтримку. Він видатний спортсмен і доволі вмілий спортивний функціонер. Сподіваюся, наші плани й цілі підтримають. Зараз ми потребуємо збільшення державного фінансування. Пряма функція держави — будувати інфраструктуру. Якщо зимова Олімпіада закінчується фіналом із гокею, то це свідчить про місце цього виду спорту в світі. Ми дуже налаштовані на конкретну й плідну співпрацю.
Розмовляв Віталій Ткачук, «Укрінформ»

Як повідомляв «Міст», Вадим Гутцайт запевняв, що незабаром збудують 25 спортивних арен.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply