Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 5, 2022

Гео Лерос: «Єрмак і гроші в конвертах зламали майже всіх»

Автор:

|

Листопад 06, 2020

|

Рубрика:

Гео Лерос: «Єрмак і гроші в конвертах зламали майже всіх»
Гео Лерос

Він висловив усе, що думає про боса, просто з трибуни Верховної Ради України (ВРУ): «Ви здали країну в оренду олігархам, чим підписали собі вирок. І стали порожнім місцем в історії». Натомість Гео Лерос отримав виключення з фракції, «привіти» та кримінальні справи. Тепер обіцяє боротися з «режимом» та відверто розповідає про діяльність Зеленського та його оточення.
— Хто вам порадив іти у «Слуги народу» (СН)?
— Пригадую, які були настрої у суспільстві на початку 2019 року: велике розчарування. Тоді хвиля Зеленського здавалася свіжою водою: креативна кампанія, нові обличчя та професіонали з порядною репутацією. У програмі Зеленського були правильні ідеї — податок на виведений капітал замість податку на прибуток; менше держави в економіці; Служба безпеки України (СБУ) та поліція не мають займатись економікою; реформа освіти, пенсійна реформа; інвестиційні стимули; розвиток свобод і демократії та багато інших. Тоді мене запросив у команду Кирило Тимошенко (заступник глави Офісу президента України, ОПУ, з 2019 року. — Ред.), із яким ми раніше працювали разом. Я показав Зеленському, що реалізував, та запропонував творчі та культурні проєкти, які можуть змінити країну за наступні п’ять років. Після цього він запропонував мені стати його радником.
— Про що здебільшого спілкувалися з президентом?
— Про розвиток культури, мистецтва, політику, розвиток міста Києва, створення двох сучасних музеїв, про законопроєкти та багато іншого.
— Чому вас вигнали із фракції?
— Ми дуже добре спілкувалися з президентом, коли я ще був його радником. Я навіть міг до нього заходити без запису та був одним з тих, хто все відверто йому казав. Спершу Зеленський обрав правильний шлях, за винятком деяких деталей, він таки привів нові обличчя в уряд. Та були й прорахунки, але загалом бажання швидко впроваджувати реформи також було правильним. Проблема була в тому, що паралельно, поруч із Зеленським, росла пухлина — Єрмак. Ми не розуміли, чому його так слухає президент, чому він від нього не відходить, чому відповідає за міжнародні відносини та що у нього за особливий зв’язок із Російською Федерацією (РФ). Єрмак став темною стороною Зеленського, яка зрештою його повністю захопила. Потім була зрада в Омані, створення консультативної ради з бойовиками, коли я вже не міг мовчати, за що мене й звільнили з посади радника президента. Я довго не критикував особисто президента, дав йому можливість виправити ситуацію, не стати головним зрадником і корупціонером, але він обрав шлях, який я не толерую, тому я й виступив зі заявою.
— Ви сказали, що Зеленський вас оббрехав. Чому він це зробив?
— Зеленський сказав Арахамії (голова парламентської фракції СН. — Ред.): «Якщо Лероса не виключать із фракції сьогодні, завтра я розпущу ВРУ». Він жодного разу не зустрівся зі мною після того, як я розкритикував державну зраду в Мінську, він узяв на себе відповідальність за корупцію Єрмака, коли я опублікував плівки, де рідний брат керівника ОПУ торгує державними посадами, особисто захищав Любченка, котрий займається махінаціями з податку на додану вартість на мільярди, по-суті, здав в оренду країну олігархам, повернув людей Януковича на державні посади, під виглядом миру зливає державу під країні-аґресору. Звісно, що у відповідь на те, що я про це кажу, він, як мала дитина, мене просто ображає: то я аферист, то зрадник, то хабарник.
— Ви заявляли, що вам хабарів не дають, а Зеленському та його соратникам дають?
— Я ніколи не був у політиці, не був на державних посадах, то де міг би отримати хабар? Він просто перефразував словосполучення «сам дурень». Я скерував багато матеріалів у правоохоронні органи з доказами, де вони беруть хабарі. Я навіть оприлюднив ноутбук «наглядача» за Києвом, де вся корупційна еліта грабує столицю «під дахом» Єрмака, але Зеленський їх покриває, зупиняє розслідування. Торік закрив кримінальну справу, яка прямо виходила на Єрмака.
— Яким чином Зеленський, за вашими словами, злився зі старою системою»?
— Всі корупціонери вищого ранґу продовжують грабувати, тільки «під дахом» ОПУ. Люди олігархів розміщені на потрібних посадах.
— СН заборонено критикувати Зеленського?
— Зеленського й Єрмака заборонено критикувати всім. Жоден телеканал цього не робить. В одних блок «купують», в інших затискають в лещата власників медіаресурсів, а ще деяким, найбільш спритним, віддають зручні посади. Згадайте, як «24 канал» змінив свою риторику, навіть інтерв’ю зі мною не пустили в ефір. Я до цього попереджав: є інформація, що Єрмак отримує частку.
— На які групи за олігархічним впливом ділиться СН?
— Це скоріше підгрупи, бо Єрмак і гроші в конвертах зламали майже всіх. Є група людей, котрих я поважаю, хочу, щоб вони наважилися не бути частиною режиму, але це питання принципів цих людей, на це треба наважитись. Ви ж бачите, які наслідки отримує депутат, котрий критикує ОПУ.
— Передвиборчу кампанію СН хоч трохи втілюють у життя?
— Про це й був мій виступ. Ніхто і кроку не зробив, усе брехня.
— Крім конвертів, чи є інша корупція у фракції СН?
— Хтось ставить своїх людей на посади та доїть цей напрямок, хтось працює на олігарха, проте якщо хтось отримує конверти, зароблені корупцією, має відповідати перед законом.
— Як часто зустрічається з депутатами зі СН Зеленський і про що розмовляє з ними?
— Вже не зустрічається, йому Єрмак не дозволяє. Для депутатів є заступники фракцій, для заступників — Єрмак. Зеленський з моменту призначення Єрмака зустрівся з депутатами раз, але ніколи не залишався з ними наодинці.
— Депутатам СН кажуть, за що голосувати?
— Це, мабуть, у всіх фракціях кажуть, питання лише в мотивації.
— Чи співпрацює СН із «Опозиційним блоком — За життя» (ОПЗЖ)?
— Ще й як, подивіться на голосування.
— Чи справді Разумкова хотіли усунути з посади спікера парламенту?
— Я це знаю на 100 %. Зеленський боїться, що Разумков — наступний президент.
— Кажуть, за зняття Разумкова Єрмак пропонував фракції ОПЗЖ крісло першого віцеспікера. Це правда?
— Так, але мабуть цього їм виявилося недостатньо.
— За вашими словами, Єрмак — аґент Головного розвідувального управління РФ. Ви це точно знаєте?
— Все, що ви почули від Фокіна та Кравчука, — план капітуляції, який погодив Єрмак, отже, й Зеленський. Вони просто заміряють градус у суспільстві. Я бачив матеріали справи щодо терористів російської приватної військової компанії «Ваґнер», яких українські спецслужби намагались заманити на територію України, щоб вони відповіли за страшні злочини на Донбасі. Цю операцію зірвали Зеленський та Єрмак. Ми намагаємося створити парламентську слідчу комісію, але СН це блокує.
— Вам погрожували після вашого відвертого виступу проти президента та його соратників?
— Мені передавали «привіти». Коли я опублікував плівки з корупцією Єрмака, на мене відкрили сім справ, а після виступу проти Зеленського— ще дві. Мені спалили авто, сумніваюсь, що це прості хулігани.
— Ви зазначали, що глава ОПУ є «головним корупціонером у державі». Можна приклади?
— Загалом Єрмак контролює надходження від «наглядачів», які сидять на всіх державних корупційних потоках. Згадайте, як Денис Єрмак казав на плівках, що треба знайти людей на державні посади, щоб вони повідомили, скільки їм треба грошей на місяць, аби працювали і не лізли в схеми, за це відповідатиме інша людина.
— У вас є докази того, що брат голови ОПУ «торгує державними посадами»?
— Послухайте плівки, навіть не треба щось пояснювати.
— Ну, а що суди?
— Все, що президент не хоче брати на себе, роблять «правильні» суди, а він лише розводить руками.
— Ви стверджували, що Баканов (голова СБУ. — Ред.) «узяв під контроль тіньову економіку, очолив незаконний обіг спирту та наркотиків, контрабанду, торгівлю з окупантами, рекет і рейдерство бізнесу». Не занадто гучна заява?
— Цим усім продовжує займатись СБУ, навіть заходить у нові схеми.
— Що це за кримінальні справи, які проти вас відкрили?
— Одна про якісь податки, інша стосується ремонту в квартирі. Я навіть сміявся з цього. Скоро відкриватимуть справу, за те, що я відчинив двері.
— Важко повірити, що такий «веселий» чоловік, як Зеленський, тримає своє оточення, як ви висловились, у страху…
— Його оточення справді тримається на корупції та страху. Це й є клептократія Зеленського.
— «Зеленський здає країну Росії». Впевнені?
— Вже здав, а нові подробиці ще будуть спливати.
— На скільки сильним є вплив на Зеленського олігархів, зокрема, Коломойського?
— Це корупційний вплив: є інтерес, є домовленість.
— Ви заявили, що будете боротися з чинним режимом? Як?
— У законний спосіб. Треба звільнити державу від олігархів та їхніх слуг.
— Будете безпартійним чи плануєте приєднатися до котроїсь фракції у ВРУ?
— Я нікуди не поспішаю. Намагаюся вибудовувати нормальні стосунки з порядними депутатами.
— Дехто з політологів вважають, що ви стали «інструментом у чужій війні», зокрема, між колишнім і теперішнім головами ОПУ — Богданом та Єрмаком…
— Мені плювати на їхню «війну». Ті, хто мене знають давно, не дивуються тому, як я поводжуся. Я ніколи не терплю несправедливість. Просто не розумію: навіщо мені бути депутатом, котрий забився від страху в куток і робить вигляд, що в країні все гаразд?
Розмовляла Марія Волошин, «Вголос»

Як повідомляв «Міст», Гео Лерос уже не «слуга народу».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply