Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 26, 2021

Ганна Соловей — про конфлікт із президентом федерації

Автор:

|

Липень 17, 2019

|

Рубрика:

Ганна Соловей — про конфлікт із президентом федерації
Ганна Соловей

Після феєричної перемоги велосипедистки Ганни Соловей на Європейських іграх у Мінську (Білорусь) Федерація велоспорту України (ФВСУ) привітала не тріумфаторку, а Сергія Мухомора, голову Київської міської федерації велоспорту. Це спровокувало конфлікт між Ганною й Олександром Башенком, президентом ФВСУ. «Дивуюсь некомпетентності та зневазі до спортсменів вашої ж федерації, — закинула п. Соловей керівнику українського велоспорту. — Хотілося б знати, чому ви вітаєте незнайому мені людину, котрої я ніколи не бачила. Цей чоловік не допомагав мені в підготовці до змагань абсолютно нічим. При цьому ви берете мою світлину та мій результат».
«Аню, дивись, як ми будемо навчатись, — відповів їй п. Башенко. — Ти відкрила рот, тепер будеш за це відповідати. Їздиш на моєму велосипеді, їздиш у моїй формі, на голові у тебе мій шолом. Чого ще хочеш? Щоб я тебе возив? Будеш смердіти — проженемо і не згадаємо як звали».
Згодом п. Башенко додав, що через порушення умов контракту з федерацією Ганна тепер не має права залишатися в збірній України. «А святе місце порожнім не буває», — підсумував функціонер. Він відмовився прокоментувати скандал, а от Ганна Соловей залюбки погодилася розповісти про це безпрецедентне протистояння.
— Ви публічно висловили свою позицію, що призвело до конфлікту. Не шкодуєте?
— Ні. Я відстояла свої права. Хіба не є приниженням те, що спортсменка завоювала золоту медаль Європейських ігор, а керівник федерації публічно вітає не її і не її тренерів, а людину, котру я ніколи не бачила і котра не долучилася до мого успіху? Ще більше мене обурило те, в якій формі президент федерації спілкується зі спортсменами. Олександр Башенко продемонстрував своє хамське ставлення не лише до мене, а, фактично, до всіх людей, котрі трудяться на спортивній ниві. До речі, президент ФВУ вже не вперше ображає спортсменів. Одного разу він назвав збірну України свинарником. І це при тому, що наша команда дуже успішна та регулярно здобуває медалі на міжнародній арені.
— Під час сварки п. Башенко закинув вам те, що, фактично, допомагає вам інвентарем. Ви справді залежні від нього?
— Президент ФВСУ не є таким щедрим, яким себе подає. Він очолює структуру з 2015 року, і за цей час лише одного разу преміював нас за успіхи. Та я не певна, що п. Башенко платив преміальні з власної кишені. Сумніваюся і в тому, що саме президент купив мені велосипед. Річ у тім, що на такому самісінькому ровері їздить українська чоловіча континентальна команда. Це означає, що п. Башенко, можливо, використав державні або спонсорські кошти на придбання інвентарю. Сумно, але факт: я маю лише велосипед для виступу на треку, а от шосейного — ні. Не ображаюся на свою країну, бо вона мені дає те, що може. Але хочу, щоб чиновник, котрий представляє Україну у міжнародних спільнотах, робив усе можливе для того, щоб я мала належні умови.
— Чи відчуваєте ризик втратити місце у збірній України на тлі конфлікту?
— Ні. Я не порушувала умов контракту.
— Ви готові до примирення з президентом ФВСУ?
— Не можу уявити примирення у цій ситуації. Олександр Башенко мене принижував, погрожував мені. Конфлікт переріс від локального до всеукраїнського. Президент не хоче просити вибачення, а наполягає на моєму звільненні.
— Сподіваєтесь на його відставку?
— Атож, я хотіла б, аби він пішов зі своєї посади. Не може така людина керувати популярним в Україні й у світі видом спорту. Не може така людина бути обличчям українського велоспорту.
— Якщо все ж п. Башенко збереже своє крісло і доб’ється вашого звільнення, готові до переїзду в іншу країну?
— Не маю наміру покидати Україну. Під синьо-жовтим прапором двічі стала чемпіонкою світу серед юніорів, чотири рази була чемпіонкою Європи, виборола звання віце-чемпіонки світу, переможниці та срібної призерки Європейських ігор. І продовжуватиму виборювати медалі для України. А найголовніший мій союзник — громадськість, яка, надіюсь, не допустить мого вигнання.
Розмовляв Олег Зубарук, «Експрес»

До теми
Поведінку Олександра Башенка визнали несумісною для члена ФВСУ. Як повідомив юрист Юрій Юрченко, 20 серпня відбудеться позачергова конференція Федерації. Її дирекції рекомендували виключити п. Башенка з членів ФВСУ через те, що спортивний чиновник дозволив собі хамовиту поведінку щодо велосипедистки Ганни Соловей, переможниці Євроігор-2019.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply