Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Євген Нищук: «Ми руйнуємо одну з останніх імперій»

Автор:

|

Січень 02, 2023

|

Рубрика:

Євген Нищук: «Ми руйнуємо одну з останніх імперій»
Євген Нищук

Євген Нищук, народний артист України та колишній міністр культури, приїхав до Києва з Херсонщини, де служить у лавах Збройних сил України (ЗСУ), щоб зіграти виставу. А вже наступного повернувся до побратимів.
— Якою була ваша реакція на події 24 лютого?
— Усвідомлення того, що треба йти на захист країни, психологічно відчувалося ще до широкомасштабного вторгнення. У тому, що воно буде, я, на жаль, не сумнівався. Але, звісно, як би ти не готувався, новини про бомбардування всієї України шокують і змушують до активних дій, прагнеш захистити своїх рідних. Вступ до територіальної оброни виявився ще тим квестом через величезну кількість охочих. А я чекати не хотів, і коли побачив, що формується добровольчий загін «Вільна Україна», завзято до них долучився. За збігом обставин там було багато знайомих творчих людей. Спершу для мене шукали інформаційну роботу, але я потрапив до команди з досвідом роботи з безпілотними літальними апаратами. Так у нас організувалася група аеророзвідки, яка практично з перших днів працювала на лінії Ірпінь-Стоянка-Буча-Романівка-Гостомель.
— Цей напрямок Київщини був на той час одним з найгарячіших, що вас шокувало там?
— Жорстокість. Велика кількість загиблих людей. Кожні 5-10 хвилин поруч вибухають снаряди, постійна небезпека. Знайти місце, де можна сховатися від обстрілів і виконувати бойові завдання з більш-менш безпечного місця було непросто. Згодом, коли ворог відступив, і я відразу поїхав по тих місцях, які ми бачили з висоти. Від побаченого розривалося серце. Після усього побаченого і пережитого градус рішучості боронити країну був найвищим, тож наша група поїхала виконувати бойові завдання на Миколаївщину. І з липня я офіційно мобілізований у лавах ЗСУ на південних теренах країни.
— Після пережитого військового досвіду у вас є пояснення, навіщо це потрібно РФ?
— Коріння цього сягають у давні часи — Київської Русі, Козаччини. Згадайте, як Катерина II зруйнувала Січ, що була праобразом української держави. Чи часи УНР, коли ми хотіли будувати свою незалежну країну, як одержимо кинулася армія Муравйова вбивати наших студентів на станції Крути. Вони вбачають в українцях народ, що здатен зруйнувати їхню імперію. І ми зараз руйнуємо одну з останніх імперій на планеті Земля. Їхня мета не в тому, щоб забрати якийсь шматок нашої території, ні, вони прагнуть знищити Україну. Це геноцид українського народу і нашої держави. З цим надзавданням вони йшли сюди. Але росіяни погано вчили історію, адже Україна, будучи доброзичливою, відкритою країною, у найвідповідальніші моменти здатна потужно об’єднуватися і запекло воювати за свою землю, родину та державу. Ба більше, в усі часи українці були одними з найкращих у боях.
— Наскільки легко творча людина може навчитися військової справи?
— Творчі люди підходять творчо. Інструктори з країн-союзників були шоковані, наскільки наші воїни швидко освоювали той чи інший апарат, а також наскільки вміло ним управляють.
— Тобто після Перемоги українські бійці будуть проводити навчання для НАТО, а не навпаки?
— Багато в чому маємо взаємне доповнення. Адже ті, хто пройде горнило військових дій, — найпотужніша армія. Я впевнений, що скоро ми станемо дуже бажаними у подальшій колективній безпеці для всіх, тож і до НАТО проситись не доведеться.
— Ви дуже хотіли серед перших увійти до звільненого Херсону. Як сприйняли звістку про звільнення міста?
— Ми готувалися до цього. Емоції переповнювали, коли побачив перші відео наших прапорів у Херсоні, коли люди стали виходити на вулицю, хотілось сказати: «Почекайте ще трохи, бо ще є небезпека», але їх уже було не стримати. Херсонці почали відчувати свободу. Визволення Херсона — психологічна та стратегічна перемога, що дає нам сили рухатися до Криму, Мелітополя, Маріуполя, Донецька та Луганська.
Розмовляла Ірина Голіздра, УП

Як повідомляв «Міст», російська ідентичність дуже зав’язана на імперії.

About Author

Meest-Online