Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

Ельмар Брок: «Найкраща відповідь путінській системі — успішна Україна»

Автор:

|

Січень 15, 2020

|

Рубрика:

Ельмар Брок: «Найкраща відповідь путінській системі — успішна Україна»
Ельмар Брок

Німецького політика Ельмара Брока нещодавно призначили спеціальним радником президента Європейської комісії з питань України. Протягом свого 15-річного досвіду роботи на посаді голови комітету в закордонних справах Європейського парламенту він активно займався й українським питанням.
— Що вбачаєте найголовнішим завданням на своїй посаді радника по Україні?
— Переконати багатьох людей у Європі дивитися в цьому напрямку, а також роз’яснювати в самій Україні, що потрібно робити. Адже декотрі люди не мають необхідного досвіду. Ми намагаємося бути корисними, але остаточні рішення завжди залишається за українцями. Ми готові допомагати, якщо ця допомога потрібна.
— Як оцінюєте теперішній процес реформ в Україні?
— Важливо продовжувати процес реформ, якому за деякими напрямами бракує темпу. Зокрема, це стосується реформ в економічній сфері, які повинні зробити Україну більш конкурентоспроможною та зміцнити її фінансову базу. Також мова і про інфраструктурні програми та, передусім, про традиційну тему корупції, яка є своєрідним раковим захворюванням для багатьох країн. Боротися з нею потрібно рішучіше. Є й питання щодо законодавства у сфері децентралізації, державного управління та судової реформи. Проте деякі речі краще робити довше, але якісніше. Щоб у підсумку не було клопотів, які могли б зашкодити євроінтеграційним процесам України.
— Успішна Україна — найкраща відповідь на аґресію РФ і найкращий вклад у вирішення конфлікту на Донбасі?
— Вільна та незалежна Україна, в якій панує верховенство права та демократія, успішна в економічному та соціальному стосунку — це була б найкраща відповідь путінській системі. І саме тому ми підтримуємо незалежну, вільну й успішну Україну, саме такою її хочуть бачити самі українці. І ми повинні їх запевнити, що вони мають повне суверенне право на це.
— Які ваші очікування стосовно конфлікту на Сході України, коли він закінчиться?
— Має бути покрокове врегулювання з тим, аби поступово пом’якшувати конфлікт і робити його не таким складним, зменшувати напругу. Сподіваюся, що це зроблять правильним чином, із дотриманням інтересів України. Я переконаний, що російську інтервенцію на Донбасі треба припинити. Україна повинна відновити свій контроль над українсько-російським кордоном.
— Санкції Європейського Союзу (ЄС) проти Російської Федерації (РФ)мають залишатися?
— Санкції треба продовжувати, як це робили вже не один раз. Хоча вони й збиткові й для країн С. Ось товарообіг США з РФ зріс, тому саме Європа розплачується за санкції, а не Сполучені Штати.
— Як виглядає послідовність кроків, необхідних для імплементації «формули Штайнмаєра»?
— У якій послідовності це треба робити, мають вирішувати сторони, що домовляються, і передусім —Україна. Не можу давати якісь поради. Але на мою думку це має відбуватися у тій послідовності, яка дасть змогу створити передумови для проведення виборів — вільний доступ засобів масової інформації, реалізація права голосування для переміщених осіб тощо. Але однією з головних передумов має стати відновлення Україною контролю над українсько-російським кордоном.
— А як щодо миротворчої місії? Вона допоможе врегулюванню конфлікту?
— Нам потрібно співпрацювати з Організацією безпеки та співпраці в Європі. Маємо розуміти, що ця миротворча місія також повинна переслідувати мету допомогти українській владі відновити контроль над кордоном.
— Це можливо?
— Не знаю. Якби знав, то отримав би Нобелівську премію миру. Але ніколи її не отримаю. Це питання до сторін, що можливо, а що ні. Побачимо, чи буде щось таке, що Україна вважатиме занадто ризикованим, і чи буде готова на компроміс російська сторона.
— А РФ готова до компромісів заради врегулювання конфлікту, який вона розпочала?
— Якщо зараз сторони домовляються, то потрібно продовжувати домовлятися. Ніколи не відмовляйтеся від перемовин. Говорити і ще раз говорити. Не знаю, чи буде якийсь результат. І ніхто не знає. Але якщо не говорити, точно ніякого результату не буде.
Розмовляв Василь Короткий, «Укрінформ»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply