Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

Джон Гербст: «Аби припинити ракетні атаки, треба повністю відлучити РФ від SWIFT»

Автор:

|

Грудень 21, 2022

|

Рубрика:

Джон Гербст: «Аби припинити ракетні атаки, треба повністю відлучити РФ від SWIFT»
Джон Гербст

США і Європа можуть ефективно примусити Москву припинити варварські атаки по мирних містах України, якщо повністю від’єднають всі банки РФ від системи SWIFT. А Україні тим часом треба надати системи Patriot. Про це розповів Джон Гербст, посол США в Україні у 2003-2006 рр., а зараз — директор Євразійського центру Атлантичної ради.
— Зараз США й інші країни зосереджені на двох речах: допомогти Україні відновити інфраструктуру, а також посилити її ППО. Які ще важелі тиску можна застосувати до Москви, щоби посилити політику її стримування?
— Гарно було би усунути прогалини у санкціях, пов’язані з припиненням доступу російських банків до системи SWIFT. Або хоча б переконати наших союзників дати Москві два-чотири тижні, щоби вона припинила атаки на українську інфраструктуру, перш ніж ухвалити рішення про усунення цих прогалин. Якщо так вчинити, це стане величезним кроком.
— Білий дім стверджує, що зараз не час визнавати РФ державою-спонсором тероризму (SST). Однак деякі європейські країни і навіть Парламентська асамблея НАТО визнали РФ терористичною державою…
— Розумію небажання американської адміністрації визнавати РФ державою-спонсором тероризму, бо тоді нам доведеться припиняти дипломатичні відносини з нею, і все може дуже ускладнитися. Тому не вважаю це найважливішим для того, щоб отримати перемогу над РФ. Краще заарештувати всі їхні активи.
— Чи бачите ви інші механізми в США, щоби визнати росіян терористами, крім статусу SST?
— Треба визнати терористичною організацією приватну військову компанію «Ваґнер».
—Зараз ми чуємо заклики з боку «трампістів», що треба призупинити або навіть повністю припинити масштабну допомогу Україні. Як це може вплинути на двопартійну підтримку України в Конґресі?
— Популістське крило Республіканської партії отримало дуже погані результати на виборах, гірші, ніж Республіканська партія загалом. Тому вони слабші, хоча досі впевнені, що згортання підтримки України має сенс. Це відбувається тому, що вони не розуміють американських інтересів.
— Між тим, Кевін Мак-Карті, лідер республіканців у Палаті представників, має враховувати всі голоси, щоб бути обраним спікером?
— Безумовно. Та питання в тому, чи мають «трампісти» достатній вплив, аби змінити політику? Я так не думаю.
— Зараз у США й НАТО тривають дискусії щодо надання Україні систем ППО Patriot. Чому це рішення так складно прийняти?
— Насамперед тому, що систем Patriot не так уже й багато. Але їх треба надати Україні, хоча вона й не член НАТО. Адже українцям вони потрібні найбільше, бо відчувають на собі масовані варварські повітряні удари. Гадаю, що зараз є великі шанси для прийняття рішення про надання Україні систем Patriot.
— Білий дім не раз заявляла, що Україна сама має вирішити, коли починати перемовини з РФ. Коли має настати цей момент?
— Хотілося б, аби політика адміністрації США повністю відображала ці заяви, бо зараз цього не відбувається. Але при цьому не думаю, що вони надалі рухатимуться в неправильному напрямку, бо це політично небезпечно.
— Чи варто НАТО подумати про членство України після перемоги над РФ?
— Не думаю, що зараз це можливо, передусім тому, що в Європі є дуже багато політиків, яким бракує достатньо міцного хребта, й які досі лякаються Путіна. Та після перемоги України ставлення до неї всередині НАТО зміниться на краще.
Розмовляв Ярослав Довгопол, «Укрінформ»

Як повідомляв «Міст», посол Гербст був нагороджений грамотою.

About Author

Meest-Online