Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

Два удари для шахового короля від українців

Автор:

|

Січень 23, 2019

|

Рубрика:

Два удари для шахового короля від українців

Адам Тухаєв

Олександр Зубов

На чемпіонаті світу зі швидких шахів, який нещодавно пройшло у Росії, авторами гучної сенсації стали українці. Адам Тухаєв та Олександр Зубов примудрилися перемогти чемпіона світу — Маґнуса Карлсена. Про них розповів Олександр Сулипа, тренер збірної України зі шахів.
— Хто ці спортсмени?
— Тухаєв — кримський татарин. Добре володіє українською мовою, вважає себе українцем і виступає під нашим прапором. Зубов — з Миколаєва. Обох я дуже добре знаю. Світові експерти подають їхні перемоги як величезні сенсації, але особисто для мене нічого дивного у цьому немає. Адже Зубов дуже сильний гравець у рапід. У нього третій рейтинґ у світі. А Карлсен нещодавно завершив чемпіонський матч із Каруаною, який забрав у нього всі сили. Норвежець просто не встиг відновитися і грав на фоні втоми. Ну, а Тухаєву пощастило. Хоч Карлсен мав виграшну позицію, та програв за часом.
— Двоє українців перемагають Карлсена. Вони у полі зору тренера збірної України?
— Щоб грати у збірній України, треба показувати топ-рівень гри. Не високий, не середній, а саме топ. Вони грають добре, але до топу ще не дотягують. Також варто розрізняти класичні шахи та швидкі. Якщо у швидких шахах Зубов — топ і це не обговорюється, то в класичних він грає не дуже добре.
— Те, що вони поїхали змагатися до Росії, матиме для них якісь наслідки?
— Особисто я їхнє рішення не підтримав. Це була ініціатива самих шахістів. Вони поїхали туди за власні кошти. Чим це все обернеться, не знаю. У той час, коли вони грали в Росії, національна збірна України проводила тренувальні збори в Яремче, які повністю профінансувало Міністерство спорту.
Розмовляв Максим Качурівський, «Експрес»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply