Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 25, 2021

Дмитро Томашпольський: «Під час карантину повний метр знімаємо віддалено»

Автор:

|

Квітень 08, 2020

|

Рубрика:

Дмитро Томашпольський: «Під час карантину повний метр знімаємо віддалено»
Дмитро Томашпольський

Дмитро Томашпольський — автор давно очікуваного езотеричного детективу «Сторонній» та співавтор стрічки «F 63.9. Хвороба кохання». Унікальність цього фільму — в тому, що його знімуть в умовах ізоляції всієї творчої групи.
— Про що буде це кіно? Будні коронавірусу?
— Ні, це не документалка, а повнометражний півторагодинний ігровий фільм. Актори гратимуть не себе, а персонажів. Незвичним у ньому буде лише те, що його виробництво здійснюватимуть віддалено. Адже кожен із учасників процесу перебуває в ізоляції. Як і належить усім свідомим громадянам.
— Поділитесь сюжетними деталями?
— Свідомо уникаю переповідати історію. Скажу лише, що складатиметься вона з багатьох сюжетних ліній, і це фантастика. Переконаний, що саме в жанрі sci-fi актуальні проблеми можна розкриті набагато глибше, ніж в інших жанрах, навіть у документалістиці.
— Якщо фільм зніматимуть не професійною кінотехнікою, а ґаджетами, розраховуєте на технічну «просунутість» і грамотність акторів, чи влаштуєте для них спеціальний тренінг?
— Здебільшого зйомки здійснюватимуть мобільними телефонами, планшетами, фотоапаратами у технічному форматі HD. Наразі триває тестування технології самозйомки та контакту з режисером. Зізнаюся, що ми не очікували такої оперативності та кмітливості від наших акторів. За добу я вже отримав понад сотню відео, а заявок на участь у проєкті — близько 500.
— Щось уже встигли переглянути?
— Якщо чесно, я вже божеволію! Не можу дивитися, бо завантажую постійно. Але те, що встиг побачити, — дуже цікаве. І вже передчуваю серйозну етичну проблему, бо неможливо залучити всіх. Можливо, доведеться створювати дублюючі склади, як у театрі, такі собі паралельні фільми. Може, зроблю тизери з акторських відео.
— То ви перебуваєте на стадії кастингу?
— Зараз велика кількість чудових акторів вправляються не лише у професійній майстерності, а й у технології віддаленої зйомки. І цілком можливо, що у фільмі братимуть участь іноземці. Вони отримали завдання, надсилають своє відео, отримують фідбек зі зауваженнями. Після чого роблять другий, третій, скільки необхідно буде дублів, доки ми не отримаємо адекватний творчий і технічний результати.
— А діалоги між партнерами будуть лише у скайп-режимі?
— Ні, ми попросили акторів підшукати собі партнерів, аби у фільмі були сцени з живими діалогами. Багато акторів перебувають на карантині цілими акторськими родинами.
— Як швидко наміряєтесь реалізувати проєкт?
— Гадаю, що терміни виробництва не відрізнятимуться від звичайних: десь до дев’яти місяців. Але ми з продюсером фільму Оленою Дем’яненко жартуємо: що робитимемо, якщо карантин скасують раніше? Тоді знімемо короткометражку, фінальну сцену. Щоб тільки не дійшло до серіалу!
— Віддалено зняте кіно може стати трендом?
— Аякже! Впевнений, що такі фільми зніматимуть або вже знімають інші режисери. Уявляю, як Скорсезе віддалено знімає Аль Пачино і Де Ніро. Природно, що буде просто лавина документальних фільмів. І цілком передбачувано, що виникнуть кінофестивалі фільмів, відзнятих віддалено. Таке кіно призначене для Інтернету. Чимало платформ працюють уже, створюють нові. І такі фільми — найближче майбутнє кінематографа. Ця тенденція посилилася ще до пандемії. Коронавірус лише прискорить цей процес.
Розмовляла Валентина Пащенко, «Укрінформ»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply