Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Дмитро Дем’янюк: «Результати Меморіалу знизилися»

Автор:

|

Січень 26, 2017

|

Рубрика:

Дмитро Дем’янюк: «Результати Меморіалу знизилися»

У Львові відбувся один із найбільших легкоатлетичних турнірів — 18-й Mіжнародний турнір зі стрибків у висоту «Меморіал Олексія Дем’янюка» У змаганнях взяли участь спортсмени з Білорусі, Хорватії та, звісно, України. Серед жінок перемогла Аліна Шух із результатом 186 см. До речі, вона є рекордсменкою світу серед юніорів у семиборстві. Друге місце зайняла фіналістка Олімпіади в Ріо-де-Жанейро (Бразилія), киянка Ірина Геращенко (183 см). Третьою була представниця Херсонщини Дарія Кучіна — 180 см. У чоловіків Гран-прі здобув Дмитро Дем’янюк, здолавши планку на висоті 215 см. Це — вже сьома перемога Дмитра, сина Олексія Дем’янюка. Другим став Владислав Дорофєєв, а на третю сходинку п’єдесталу піднялися Вадим Кравчук і Сергій Спільняк, котрі показали однаковий результат — 210 см. Про змагання розповів сам Дмитро Дем’янюк.
— Дмитре, всіх вдалося запросити, кого планували?
— Аж ніяк. Себто, запросити вдалося, але не всі змогли приїхати. Юлія Левченко, учасниця Олімпіади-2016, відмовилася від участі у львівському турнірі за два дні до його початку. Незадовго до цього вона стрибала у Києві на різдвяних стартах. Там Юля відчула біль у колінах, тому вирішила поберегтися. Очікували на приїзд спортсменки з Будапешта, семиразової чемпіонки Угорщини. Їй оплатили квиток на літак, але за день до старту вона також травмувалася. Не приїхала через хворобу дуже сильна українка Юлія Чумаченко. Відсутність цих атлеток позначилася на рівні меморіалу.
— Складно запросити до Львова топових атлетів?
— Якщо запропонувати хороші умови, то запросити можна будь-кого. Інша річ — знайти потрібні кошти та добру залу. Щоб запросити до Львова хороших спортсменів, треба мати залу з якісним покриттям. Без цього про участь елітних спортсменів можна забути. Також потрібно знайти кошти на переліт, проживання у хорошому готелі, харчування і кілька тисяч доларів на гонорар. Що вищий рівень атлета, то більше затрат. Українських спортсменів на меморіал простіше запросити, їм не потрібен переліт і гонорар.
— Зазвичай, перемовини ведуть з атлетом чи його представником?
— У кожного хорошого атлета є менеджер. Саме в його сферу відповідальності входить процес проведення перемовин стосовно запрошення спортсмена на турнір, його фінансування — витрати на дорогу, проживання, харчування, призові. Атлет із наставником затверджує графік із бажаними датами участі в змаганнях, а менеджер шукає турніри, контактує з організаторами, домовляється. Що вищий рівень атлета, то менше труднощів у нього з цим, і він заробляє на турнірах більше. Якщо атлет високого рівня, то він може просити гроші за участь у турнірі. Менеджер має свій відсоток із цієї суми. Також менеджер веде перемовини про участь свого клієнта у рекламних кампаніях. Результати спортсмена мають бути щонайменше на рівні майстра спорту міжнародного класу. Інакше запрошення на якісь елітні турніри годі отримати. Із турнірами серії «Діамантова ліґа» — інша історія, туди запрошують із топ-10 світу.
— Суттєво знизилися результати турніру, порівняно з торішніми?
— Однозначно знизилися. Торік Оксана Окунєва з Миколаєва стала першою серед жінок, вона виконала олімпійський норматив — 193 см. Цьогоріч найкращою виявилася броварчанка Аліна Шух — 186 см. У чоловіків також не було гострої конкуренції, та й я не зміг показати хорошого результату. Відчував біль у нозі, тому вирішив поберегтися. Стрибнув 215 см і від подальшої боротьби відмовився. Сезон — попереду, сподіваюся, травма більше не турбуватиме й я ще покажу хороші результати.
— В останні роки вас часто турбують травми?
— Авжеж. Упродовж трьох років сподіваюся, що проблеми в минулому, але постійно щось «вилазить». Так і цього разу, сподіваюся на краще. Загалом, травми були серйозні, доводилося проводити операційні втручання. Зараз не знаю, як поведеться організм. Я перебуваю у чудових фізичних кондиціях. Але біль у стопі не дозволяє нормально відштовхнутися і це перекреслює усю роботу.
— Коли зможете перевірити стан стопи?
— Хочу це зробити на командному чемпіонаті України в Запоріжжі. Зараз лікуватимуся в екстреному режимі.
— Аби потрапити на чемпіонат Європи чи світу, потрібно вдало виступити на чемпіонаті України?
— Аякже. Потрібно виконати норматив — стрибнути не нижче ніж 225 м, а також потрапити у призери чемпіонату України. Найближчий чемпіонат Європи відбудеться у Белграді (Сербія) на початку березня ц. р.
Розмовляв Юрій Пукавський, «Львівська газета»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply