Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Дітям зір перевіряють щороку

Автор:

|

Вересень 04, 2020

|

Рубрика:

Дітям зір перевіряють щороку
Окуляри потрібні багатьом дітям

Щороку зростає кількість підлітків, які мають проблеми зі зором. Сучасні діти мало рухаються, багато часу проводять у приміщеннях, годинами дивляться у ґаджети і смартфони. Аби проблеми не переросли в хронічні хвороби, офтальмологи рекомендують перевіряти зір кожні 12 місяців.
— За шкільного навантаження дітям обов’язково потрібно перевіряти зір, — зазначає Тетяна Д’яконова, головний лікар офтальмологічного центру у Полтаві. — Якщо дитина скаржиться, що недобачає, пройти обстеження необхідно негайно. Дітям до 16 років перед ґаджетами чи монітором комп’ютера треба проводити не більше години на добу. Особливо це стосується старших за вісім років. Через постійне напруження ока на близьку відстань і малорухливий спосіб життя може розвинутися спазм акомодації. Це — попередник короткозорості. Бо кришталик фокусується м’язами, що через напруження застигають в одному положенні. Спазм акомодації можна зняти ліками, але для цього потрібно пройти повну діагностику.
— Що робити батькам, якщо в дитини виявили короткозорість?
— У лікарів, як і в батьків, однакова ціль — зупинити розвиток хвороби. Вже з 20 років можемо робити лазерну корекцію зору, але тільки після повної діагностики. Також ми виявляли глаукому та катаракту в дітей і підлітків. Під час канікул можна перевірити зір і надати необхідну допомогу. Якщо помітили проблеми зі зором, дитина примружується, не бачить на далеку відстань, одразу приводьте до лікаря.
— Окуляри і контактні лінзи зупинять розвиток короткозорості?
— Якщо в підлітка вже є короткозорість, то окулярами й контактними лінзами можемо тільки додати комфорту в житті. Вилікуватися неможливо. Які не були б гарні окуляри, для підлітка — це стрес. Від дискомфорту під час фізичної активності до насмішок однолітків. Контактні лінзи потребують підвищеної уваги до гігієни і в них не можна перебувати в загазованих приміщеннях, адже лінза накопичує всі шкідливі гази. До нас зверталися підлітки із серйозними запаленнями рогівки — купалися у відкритих водоймах у контактних лінзах. Це категорично заборонено. Після таких запалень легко втратити око.
— Чи є альтернативи хірургічному втручанню?
— Понад десять років тому в США створили лінзи Paragon. Завдяки терапевтичній корекції вони дозволяють отримати практично стовідсотковий зір і затримати розвиток короткозорості у підлітків. Це тверді, але дуже тонкі газопроникні лінзи. Виготовляють їх індивідуально. Перед цим необхідне повне обстеження очей, знімання спазму акомодації медикаментозно та виявлення короткозорості.
— Чим відрізняються лінзи Paragon від контактних лінз?
— Якими б тонкими не були б контактні лінзи, очам вони шкодять — зменшується кількість повітря, є неґативний вплив на рогівку. Лінзи Paragon не потрібно носити цілий день — тільки на ніч. Епітелій рогівки заповнює форму лінзи й запам’ятовує її на один-два дні. Коли вранці дитина знімає прозорі лінзи — отримує 100-відсотковий зір. Не потрібні ні окуляри, ні контактні лінзи. Це зручно й комфортно, можна займатися спортом, плавати в басейні. А найголовніше — дає змогу зупинити розвиток небезпечної короткозорості. Коли пацієнт досягне 20 років, зможе вибрати — використовувати лінзи Paragon надалі чи хірургічно завдяки ексімер-лазеру виправити зір. Використовувати ці лінзи можна із чотирьох-п’яти до 40 років. Зазвичай діти швидше звикають використовувати Paragon, ніж підлітки й дорослі. Загалом лінзи Paragon рекомендують використовувати до 40 років, але досвід виробника і закордонних колег вказує, що результат є і в 45. Потім настають вікові зміни в оці й потрібно стежити за можливим розвитком катаракти та глаукоми.
Розмовляв Максим Загребельний, «Газета по-українськи»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply