Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Чому олімпійський комітет такий щедрий до українців?

Автор:

|

Квітень 03, 2019

|

Рубрика:

Чому олімпійський комітет такий щедрий до українців?

Олена Пахольчик

Підготовку українських атлетів до найпрестижнішого турніру фінансують не лише Міністерство спорту, профільні федерації та спонсори. Міжнародний олімпійський комітет (МОК) виділяє спеціальні стипендії усім країнам-членам. Цього року українці отримали їх 30, тоді як інші країни — по 12.
— Чому премій так багато й як розподіляють ці гроші?
— Це традиційна програма МОК, спрямована на підтримку спортсменів, що готуються до Олімпіади, — розповідає Олена Пахольчик, начальниця управління олімпійського руху НОК України. — Програму розгортають за два роки до Ігор і припиняють, коли відбір на змагання завершується.
— Ви розраховували лише на 12 таких стипендій?
— Атож, бо це стала кількість для усіх країн. Але до України у МОК дуже добре ставлення. Вони бачать, у якій складній ситуації нині перебуває наша держава, тому вирішили збільшити квоту до 30.
— Про яку суму йдеться?
— 10 тис. USD щомісячно. Ці гроші ділять на 30 спортсменів. Тобто виходить приблизно по 333 USD кожному на місяць. Отримують їх щоквартально. Є ще один нюанс. Якщо відбір на Ігри завершився, а спортсмен ліцензії не здобув, стипендію скасовують. Якщо ліцензія є, атлет отримує ці кошти аж до старту Олімпіади.
— Як саме розподіляють ці гроші?
— Ми проводимо відбір серед федерацій за певними критеріями. Розглядаємо кандидатури на комісії для роботи з федераціями, затверджуємо на виконкомі. Коли перелік готовий, спортсменів починають перевіряти за всіма міжнародними федераціями на допінг. З’ясовують, чи не потрапляли вони колись у допінг-скандали. Якщо спортсмени, так би мовити, чисті, й МОК це підтверджує, то кошти передають Національному олімпійському комітету, а вже ми переказуємо їх на картки спортсменів поквартально.
— На що спортсмен може витрачати свою стипендію?
— Є чіткі вимоги МОК. Цими грошима можна оплачувати квитки на дорогу, проживання в готелях, роботу тренера, абонемент у спортклуб і харчування. Спортсмен має збирати чеки своїх витрат, звітувати. Якщо МОК не бачить порушень, здійснює наступну оплату.
Розмовляв Максим Качурівський, «Експрес»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply