Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Борис Бабін: «Заради дач Путіна вже знищили ціле селище»

Автор:

|

Березень 04, 2021

|

Рубрика:

Борис Бабін: «Заради дач Путіна вже знищили ціле селище»
Борис Бабін

Дозвіл літакам НАТО літати в зоні відповідальності Сімферопольського аеропорту — правильне рішення. Про це розповів Борис Бабін, колишній постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим (АРК).
— У Мережі з’явилася інформація про те, що у Путіна в тимчасово окупованій АРК є дві дачі. Ви щось про них знаєте? Чим вони примітні?
— Це Велика Ялта, один із найбільш мальовничих куточків півострова. На жаль, окрім іншого, спорудження цих дач у с. Кастрополь призвело до того, що місцевих жителів фактично позбавили доступу до моря. Ба більше, окупанти майже повністю знищили с. Олива, його розформували. Дачі взялися активно будувати в період окупації. Зробили закритий район із моря. Та донедавна ніхто на це особливої уваги не звертав. Це наш стандартний рабський рефлекс, коли ми щось повторюємо за російськими медіа. Так, є такий об’єкт, ним активно користуються. Туди постійно їздить і обслуга, й безпосередньо перші особи російської держави.
— Можете припустити, де в АРК розмістили запаси ядерної зброї?
— Зараз ніхто не може з повною певністю стверджувати, що вони там узагалі є. Але якби вони там були, то це, найімовірніше, об’єкт «Феодосія-13» у Краснокам’янці, де ядерну зброю зберігали ще за радянських часів, або військові частини Севастополя. Є ще запасні сховища на випадок забезпечення відповідними зарядами авіації, які базуються в Саках.
— Використовувати цю зброю зараз навряд чи будуть?
— Проблема російської ядерної зброї в тому, що вона, навіть якщо її не застосовувати, все одно неґативно впливає на довкілля. Передусім це витоки радіаційних речовин. Не варто забувати, що крім безпосередньо боєголовок, ракетних, авіаційних набоїв, зарядів для «Калібру», існує ще проблема з ракетним паливом. Його витік не менш небезпечний, ніж радіація. Приміром, відома ситуація на Камчатці (в січні 2007 року на одному з підводних човнів, що був на Камчатці, стався витік палива в ракетному відсіку. — Ред.). Доволі скромний витік із одного ядерного підводного човна повністю знищив 100 кв. км узбережжя. Але там був відкритий океан, який хоч якось може очищатися, а Чорне море замкнуте. І серйозний витік ракетного палива або чогось подібного загрожує всій акваторії.
— Але намірів використовувати цю зброю свідомо наразі немає?
— Основна загроза Російської Федерації (РФ) якраз у тому, коли вони щось роблять несвідомо. Якийсь п’яний солдатик чи офіцер насправді набагато небезпечніший, ніж верховний головнокомандувач російського війська. Всі ці витоки, викиди, що відбуваються постійно, якими взагалі славиться російський флот на Арктиці, на Далекому Сході, відбуваються не навмисне, а через нехлюйство. Тому мене передусім турбує саме це. Радіоактивне забруднення внаслідок недбалого й абсолютно байдужого ставлення до екології півострова.
— Україна запропонувала для операцій НАТО повітряний простір над АРК у Сімферопольському районі. Як розцінюєте таку пропозицію?
— Пропозиція хороша. Але насправді йдеться про зону відповідальності Сімферопольського летовища. Ця зона набагато більша за АРК. Якщо поглянути на відповідні мапи, до початку конфлікту фактично всі води Чорного моря були зоною відповідальності цього аеропорту. Щоб літак потрапляв у взаємодію з цим підрозділом «Украероруху», він не обов’язково мав летіти над Кримом. Будь-який політ над Чорним морем у зоні відповідальності України координували з Сімферополя. І зараз ідеться саме про це. Ми заявляємо: «Шановні натовці, якщо хочете літати над Чорним морем, ми вам це дозволяємо». Адже, згідно з міжнародним повітряним правом, це досі зона відповідальності України. Звісно, жодна міжнародна організація не визнає за РФ права керувати з Сімферопольського аеропорту авіаційними потоками. Річ не в тім, що ми закликаємо: літайте над Сімферопольським летовищем! Ні. Ми як держава, яка за це відповідає, згодні з тим, щоб країни НАТО користувалися цією ділянкою як районом відповідальності за безпеку руху України. А як вони це будуть робити, це вже запитання до НАТО.
— Літаки НАТО, найімовірніше, над АРК не літатимуть?
— Звісно. Для того щоб РФ почала вивергати потік свідомості про те, що хтось кудись вторгається, їм потрібно залетіти ближче ніж 12 миль до берега від окупованого Криму. Якщо вони летять від АРК на 13-й милі, Москва може скреготати зубами, потім розповідати, що наш героїчний льотчик показав їм дулю в повітрі. Але вона не зможе нічого зробити ні фактично, ні юридично. А це важливо. Тому таке рішення абсолютно виправдане. Дивно, що воно не було ухвалене відразу ж 2014 року.
Як повідомляв «Міст», в Україні відзначили День спротиву окупації Криму.
Розмовляла Тетяна Гайжевська, «Оглядач»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply