Новини для українців всього свту

Friday, May. 27, 2022

Богдан Радь: «Пріоритет — спортсменам українського походження»

Автор:

|

Лютий 09, 2017

|

Рубрика:

Богдан Радь: «Пріоритет — спортсменам українського походження»

Зважаючи на проблемний стан українського гокею, будь-який міжнародний турнір, пов’язаний із участю українських гокеїстів, стає справжньою подією. Про один із таких турнірів — Alexander Cup Championship — розповів Богдан Радь, один із «хрещених батьків» цього заходу в Торонто.
— Пане Богдане, чому саме гокей? Адже загальновідомо, що спортом № 1 в Україні та для українців за кордоном вважається футбол…
— Сталося так, що мої предки свого часу еміґрували до Канади, а оскільки домінуючим видом спорту тут є гокей, то я змалечку марив саме цим спортом. На жаль, із об’єктивних причин кар’єра професійного гокеїста не склалася, але попри все, бажання досягнути чогось в гокеї, принаймні в ролі функціонера, залишилося.
— Як виникла ідея проведення саме українського гокейного турніру на Північноамериканському континенті?
— Три роки тому мої американські друзі — Мирон Биц, президент Української спортивної централі Америки та Канади, та Марко Гованський, директор гокейного комітету того ж об’єднання, звернулися до мене за організаційною підтримкою. Ця ідея одразу припала мені до душі, тому я, не довго думаючи, звернувся з пропозицією до аматорських команд США та Канади взяти участь у такому спортивному заході. Основною умовою було те, що в складі цих команд мали переважати спортсмени українського походження.
— Коли і де відбувся перший турнір і хто були його учасниками?
— Вперше змагання відбулися в лютому 2016 року в місті Нью-Джерзі, де до господарів приєдналися команди з Нью-Йорку, Торонто та Монреалю. В запеклій боротьбі першість турніру виборола команда з Нью-Йорку.
— Чим ще запам’яталося глядачам це спортивне дійство?
— Ми навмисно поєднали дату проведення фіналу нашого турніру з календарною грою Національної гокейної ліґи між професіоналами з «Нью-Джерзі Девілз» і «Лос-Анджелес Кінґз». І тому, українські діаспоряни-вболівальники спочатку яскраво показали себе з національною символікою на центральній арені Нью-Джерзі, а згодом, так само палко, підтримували аматорський фінал своїх співвітчизників. Отже, «Український вечір» відбувся на обох льодових аренах.
— На що можуть розраховувати прихильникам гокею цього року?
— Цього року ми проводимо змагання 18 і 19 лютого. До двох учасників із Торонто («Козаків» і «Контакту») долучаться побратими «Королі» з Нью-Джерзі, «Леви» з Едмонтона й «Український клуб» із Монреалю. Як ви зауважили, кількість учасників збільшилася. На превеликий жаль, наше свято затьмарилось втратою одного зі сподвижників українського гокейного руху в Північній Америці, засновника клубу з Едмонтона Віктора Степового, котрий пішов від нас на 57-му році життя. З цього приводу ми висловлюємо щирі співчуття його родині, знайомим, друзям і соратникам.
— Де і коли будуть відбуватися матчі турніру?
— 18 лютого розпочнуться о 12-й годині по полудні матчем між нашими гостями з Монреалю та Нью-Джерзі. О першій годині цього ж дня відбудеться церемонія відкриття. А завершиться ігровий день грою між командами Едмонтона та Торонто. 19 лютого очікуємо поціновувачів спорту з 10:30 ранку, а безпосередньо фінал відбудеться о 2.30 дня. Закликаємо всю українську громаду відвідати український гокейний турнір і підтримати наших хлопців національною символікою (прапорами, шаликами, вимпелами, трубами та барабанами). Westwood Arena розташована за адресою: 90 Woodbine Downs Blvd. Toronto, Ontario.
— Розуміючи, в який непростий час ми живемо, цікаво дізнатися, завдяки яким меценатам і добродіям стало можливим проведення цього турніру в столиці Онтаріо?
— Ми безмежно вдячні «Українській Кредитовій Спілці Лимитед» (Голова правління — Тарас Підзамецький), похоронному закладу Turner & Porter, українській крамниці Ontario Fresh & Tasty (власник — Борис Котаюський), українському спортивному клубу «Діаспора» (президент — Крис Чупіль), закладу громадського харчування Baby Point Lounge (власники — Іванка та Петро Чолій), де наприкінці суботнього дня відбудеться «Український вечір» в Торонто і прихильники гокею матимуть нагоду наживо поспілкуватися з учасниками змагань за кухлем «Львівського пива».
— І на останок, чому цей турнір назвали Alexander Cup Championship?
— Ми керувалися ось якими міркуваннями. Вважається, що ім’я Олександр поєднує в собі два інших чоловічих імені: Andres і Alexeo. Таким чином, в значенні імені Олександр об’єднані два поняття: «алекс» в перекладі з грецької означає «захищає», а «андрос» — «оберіг». В іншій трактовці ім’я Олександр означає «мужній захисник». Нам здалося, що саме така назва буде найкращою для нашого дітища.
Розмовляв Володимир Івахненко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply