Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 19, 2021

Антон Кориневич: «У РФ переходять до нового етапу інформаційних заходів»

Автор:

|

Жовтень 16, 2019

|

Рубрика:

Антон Кориневич: «У РФ переходять до нового етапу інформаційних заходів»

Антон Кориневич — постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим (АРК). Він розповів про нагальні потреби півострова.
— У Російській Федерації (РФ) та окупованій АРК перебуває ще 113 українських політв’язнів, із яких 89 — кримські татари. Що Україна зараз може зробити, аби прискорити процес їхнього звільнення і повернення цих людей на батьківщину?
— Приклад звільнення 7 вересня ц. р. 35 громадян України, яким займалася команда з Офісу президента (ОПУ), чітко показав, що президент може ставити такі завдання, а команда ОПУ може їх вирішувати. Так, більше сотні наших громадян перебувають у полоні, більшість із них і справді кримські татари. Багато з них — це фігуранти фейкових справ по «Хізб ут-Тахрір», яку Москва визнала безпідставно терористичною, й інших справ, пов’язаних із так званим екстремізмом чи тероризмом. Україна приділяє увагу цьому питанню. Президент чітко зазначив, що для нього життя людини, громадянина України є найвищою цінністю. Тому, Україна працює в цьому напрямку.
— Нещодавно представники окупаційної влади АРК заявили, що другою офіційною назвою півострова повинна бути Таврида. Якою є загроза від такої ініціативи?
— Ми чули багато від окупаційної влади, наприклад те, що Північнокримський канал за міжнародним правом, повинен мати статус міжнародного. Це абсолютна нісенітниця, адже це — інфраструктурна одиниця України, так само як, траса Київ-Одеса. Тепер ми бачимо, що вони переходять до нового етапу інформаційних заходів, що, мовляв, Крим треба перейменувати, адже на його частині колись були давньогрецькі міста-поліси. Безумовно, ми з повагою ставимося до грецької частини історії Криму. Але будь-яка спроба зміни назви Криму є абсолютно неправомірною дією окупаційної влади. По-перше, Крим називається так у Конституції України. Відповідно до цього, саме як АРК його знає міжнародне право. Усі документи та резолюції міжнародних організацій підтверджують територіальну цілісність України і те, що АРК є частиною території України. Усі ці пропозиції РФ не мають нічого спільного з реальністю. Це стосується й офіційної назви півострова. Щодо обходу санкцій через можливу зміну назви півострова — не думаю, що це реально, оскільки у світі всі розуміють, що ми говоримо про АРК, яка входить до складу України. І санкції міжнародне співтовариство запровадило проти Росії за те, що вона є окупантом української території і тимчасово її контролює.
— РФ після завершення будівництва кримського мосту блокує судноплавство через протоку. Погіршилася екологічна ситуація в акваторії Чорного й Азовського морів. Існує ініціатива, щоб Спеціальна моніторингова місія (СММ) Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ), яка має мандат моніторингу на всю територію України, здійснювала це також і в Криму. Якими є шанси?
— Безумовно, що механізми міжнародних моніторингових місій мають поширюватися на всю територію України. Зокрема, діяльність СММ ОБСЄ і міжнародної моніторингової місії Організації Об’єднаних Націй (ООН) із прав людини мають розповсюджуватися і на територію окупованих АРК і Севастополя. Тобто РФ як держава-окупант має впустити їх туди відповідно до законодавства України — через українські пункти контролю в’їзду і виїзду на півострів — і ці організації повинні повноцінно працювати у Криму. Поширення мандату і діяльності міжнародних місій в Азовському морі — це питання, яке варте обговорення, і потрібно подумати, яким чином це можна зробити.
— Як можна боротися на міжнародній арені з мілітаризацією півострова?
— Україна постійно інформує про те, що Крим є дуже серйозною цяткою на мапі для мілітаризації і РФ дуже серйозно це використовує. У Криму є місця, де можна зберігати ядерну зброю. У Криму вже дислокуються військові кораблі, які можуть нести ракети на дальність більше 2 тис. км. У Криму вже є берегові ракетні комплекси «Бал», «Бастіон», розглядають питання створення окремої бригади «Іскандерів». Навіть без використання морських засобів, військових кораблів, лише наземними ракетними комплексами РФ може прострілювати весь морський простір реґіону і влучати в ціль. Теоретично, це можуть бути цілі й на території країн НАТО й Європейського Союзу (ЄС). Тобто Крим забезпечує Москві контроль над усім Азовсько-Чорноморським реґіоном. Можна також згадати і про російські ракети «Калібр», які запускали з Каспійського моря і влучали в цілі на території Сирії. Україна цю інформацію збирає і документує. У західних державах казали, що факти і свідчення про посилення мілітаризації кримського півострова будуть фактором посилення санкційного режиму. Всі країни реґіону беруть це до уваги і розуміють, до яких потенційних загроз це може призвести.
Розмовляв Юрій Банахевич, «Укрінформ»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply