Новини для українців всього свту

Monday, Mar. 1, 2021

Яким був справжній Ярослав Мудрий

Автор:

|

Серпень 31, 2017

|

Рубрика:

Яким був справжній Ярослав Мудрий

У Києві відкрилася виставка, на якій можна буде побачити справжні, а не нав’язані радянською пропагандою зображення Ярослава Мудрого та його оточення. До експозиції також увійшли князівські печатки, жіночі прикраси часів Київської Русі й інші артефакти.
Виставку підготував телевізійний канал «1+1» спільно з Київського державної адміністрацією. На відкритті показали уривок зі стрічки «Україна. Повернення історії», авторам якого вдалося відтворити зовнішність Ярослава Мудрого. На їхню думку, образ князя з довгою бородою може бути штучним витвором ідеологів, котрі намагалися зробити київського правителя схожим на пізніших московських князів. «Стверджувати це незаперечних підстав немає, однак реальний Ярослав виглядав інакше» — доводить Аким Галімов, автор кінострічки.
Про підміну історичних фактів в унісон твердять й історики, на думку яких Російська імперія полюбляла користуватися вигідними собі легендами, а не реальними історичними фактами. Тому підміна та викривлення дійсності — повсюдна практика росіян і досі. «Існувала лише династія князівська наша, з Києва, але еліта була татарська, ментальність — ординська. І в XVII ст. усвідомили, що вони нащадки Київської Русі. Навколо цієї парадигми існувало ще одне питання: а де джерела, коріння ідентичності? Вони починають збирати артефакти, щоб підбити історію під себе, щоб вивести покоління людей, які зараз беруть зброю і йдуть убивати «хохлів». Їм знадобилася аж два сторіччя знищення нашої історії», — вважає історик Олександр Алфьоров.

Валентина Доброта, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply