Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 14, 2021

Удова Щорса Фрума Юхимівна Ростова-Щорс (Хайкіна) розстрілювала особисто

Автор:

|

Березень 31, 2016

|

Рубрика:

Удова Щорса Фрума Юхимівна Ростова-Щорс (Хайкіна) розстрілювала особисто

Фрума Юхимівна Ростова-Щорс (Хайкіна)

Я збираю інформацію для одного проекту, про вмотивовану жорстокість. Є в мене група матеріалів під назвою «Жінки-кати». Там є біографії Салтичихи, Островської, Брауде і багато ще. Є й про дружину Миколи Щорса. Про нього зараз дискутують у контексті кінного пам’ятника на бульварі Шевченка в Києві.
Фрума Юхимівна Хайкіна (Щорс) у стані більшовиків опинилася 1917-го. З китайців і казахів, найнятих Тимчасовим урядом для будівництва залізниць, ЧК сформувала озброєний загін, який розмістився на станції Унеча (зараз — у Брянській області).
Фрума командувала ЧК на прикордонній станції Унеча, через яку йшли еміґрантські потоки на територію України, контрольовану німцями за угодою з гетьманом Скоропадським. Серед тих, хто залишав Росію того року, були і Аркадій Аверченко з Надією Теффі. Їм також довелося мати справу з товаришем Хайкіною. У «листі Леніну» гуморист згадує чекістку «добрим словом»: «На Унечі твої комуністи прийняли мене чудово. Правда, комендант Унечі — знаменита курсистка товариш Хайкіна спочатку хотіла мене розстріляти. «За що?» — запитав я. — «За те, що ви в своїх фейлетонах лаяли більшовиків».
А ось що писала Теффі: «Тут головна особа — комісарша X. Молода дівчина, курсистка, чи телеграфістка — не знаю. Вона тут — усе. Божевільна, як кажуть, ненормальна собака. Звір! Усі її слухаються. Вона сама обшукує, сама судить, сама розстрілює. Сидить на ґанку — тут судить, тут і розстрілює».
Хайкіна вирізнялася особливою жорстокістю, особисто брала участь у розстрілах, тортурах і грабунках. Живцем спалила старого генерала, котрий намагався виїхати в Україну, бо в нього знайшли «керенки», зашиті в лампаси. Дідуся довго били прикладами, а потім, коли втомилися, просто облили гасом і спалили. Без суду та слідства розстріляла близько 200 офіцерів, котрі намагалися через Унечу проїхати в Україну. Документи на еміґрацію їм не допомогли.
У книзі «Мої Клинці» (автори П. Храмченко, Р. Перекрестов) є такий уривок: «Після звільнення Клинців від німців і гайдамаків революційний порядок тут встановлювала Фрума Хайкіна. Це була рішуча та смілива жінка. Вона роз’їжджала в сідлі на коні, в шкіряній куртці та шкіряних штанях, з маузером на боці, який за нагоди пускала в справу. Її називали «Хая в шкіряних штанях». Під її керівництвом виявили всіх, хто співпрацював із гайдамаками або співчував їм, а також колишніх членів Союзу російського народу, і розстріляли. Знищувалася вся сім’я, не шкодували навіть підлітків».
Німецьке командування, наслухавшись страшних оповідок від тих, хто прийшов із іншого боку, заочно засудило цю демонічну жінку до страти, але присуд не вдалося реалізувати, бо в Німеччині почалася революція. Жінка-монстр вирішила про всяк випадок змінити прізвище і стала Ростовою. Вона слідувала зі загоном чоловіка і «зачищала» «звільнені» території від контрреволюційного елементу. Здійснювала масові розстріли в Новозибкові та розстріли повсталих солдатів Богунського полку, яким командував Щорс.
1940 року, після того, як про Щорса згадав Сталін і Довженко на його замовлення зняв свій знаменитий бойовик, вдова «героя» отримала квартиру. Після цього і до самої смерті вона працювала «вдовою Щорса», ретельно приховуючи своє дівоче прізвище, під яким вона керувала розбоями в Унечі. Похована в Москві.

Олекса Манн, Infa

About Author

Meest-Online

  • Джимми Джойс

    И сколько такой нечисти было, да и есть…..