Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 1, 2023

Сповідник Бандери

Автор:

|

Грудень 09, 2022

|

Рубрика:

Сповідник Бандери
о. Йосиф Кладочний

Отець Йосиф Кладочний, майбутній ієромонах Єфрем, народився 11 січня 1906 року в передмісті Бучачу на Тернопіллі. Навчався у Варшавському університеті, на теологічному факультеті, продовжив навчання у Римі. На священника його рукоположив Андрей Шептицький.
У вересні 1934-го Йосиф Кладочний стає капеланом польського концтабору Береза Картузька, а 1939 року й сам стає його в’язнем. Після звільнення, 22 грудня 1939-го митрополит Андрей доручив йому нелегально поїхати до Риму з пакетом документів, аби Папа Пій XII дозволив висвятити на єпископа Йосифа Сліпого з правом наступництва. У пакеті документів містилися також листи до Апостольської столиці, в яких митрополит висвітлював важке становище Української греко-католицької церкви в Західній Україні. Тож тодішні понтифіки не мали ілюзій щодо гуманізму росіян і не зачитувалися Достоєвським.
Під час Другої світової війни о. Йосиф служить капеланом дивізії «Галичина», тісно співпрацює з ОУН, виконує доручення Романа Шухевича та стає сповідником Степана Бандери. Він так згадував про Провідника: «Від него била сила волі і стремління поставити на свойому. Якщо є надлюдина, то він власне був з такої рідкісної породи. І він був тим, який ставив Україну понад усе».
1944 року панотець отримує важке поранення у битві під Бродами, перебуває на межі життя та смерті, але одужує та продовжує підпільну священницьку діяльність. Із 17 травня 1947-го до 1 серпня 1956 року відбуває ув’язнення у ГУЛАГу. Після звільнення 1959-го працює вантажником на швейній фабриці. 1980 року вступає до чину Студитів і належить до церкви св. Михаїла у Львові. У листопаді 1992-го з о. Кладочного зняли всі обвинувачення та реабілітували. Помер патріот 14 вересня 1994 року. Похований на Янівському цвинтарі у Львові.
Як повідомляв «Міст», пам’ятник Бандері хотіли обстріляти ракетами.

Роман Онишкевич

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply