Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

Липківський заклав ідею української національної Церкви

Автор:

|

Січень 01, 2023

|

Рубрика:

Липківський заклав ідею української національної Церкви
Василь Липківський

Голодомор в Україні не був спробою московитів знищити українців лише фізично. Каральна машина радянської влади знищувала українське село, українську культуру й українське духовенство. На жаль, не лише впровадженням московського патріархату, а й фізично також.
Геноцид проти українства — це певний синтез суцільної колективізації на селі, політичного вбивства учасників Української революції 1917-1920 рр., світської інтелігенції, духовних провідників. 27 листопада 1937-го московити фізично знищили митрополита Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) Василя Липківського. Нагадаємо, що УАПЦ проголосили 14 жовтня 1921 року.
Місце спочину митрополита невідоме. Василь Липківський був вільним і демократичним, урівняв мирян і клір. Акт його висвяти відбувся в соборі Св. Софії в Києві за участю тисячі вірних. Богослужіння відправили 30 священників і 12 дияконів. Чин висвяти відбувся всесоборно через покладення рук пресвітерів, згідно з практикою давньої Олександрійської церкви.
Собор визнав підпорядкування української Церкви Москві аморальним і неканонічним, схвалив автокефалію УАПЦ та її аполітичність й ухвалив уживання української мови в Богослужіннях.
Як повідомляв «Міст», відсвяткували 30-річчя ІІІ відродження УАПЦ.

Степан Боруцький, «Вголос»

About Author

Meest-Online