Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 31, 2023

До дня народження Данила Короленка

Автор:

|

Грудень 28, 2022

|

Рубрика:

До дня народження Данила Короленка
Данило Кононенко

Данило Кононенко народився 1 січня 1942 року в с. Ребедайлівка Кам’янецького району на Черкащині. Вищу освіту здобув у Сімферопольському педінституті. За внесок у відродження української культури в Криму, його обрали головою Кримської ради республіканської організації Національної спілки письменників України, удостоїли звання Заслуженого діяча мистецтв Автономної Республіки Крим. З лютого по квітень 2016-го проводили літературний конкурс ім. Данила Кононенка «Ми діти твої, Україна вітає!», метою якого було нагородити талановитих, нікому не знаних молодих авторів, які оспівували український Крим.
Данило — один із організаторів Товариства української мови в Криму, був першим його головою. Він один із фундаторів поки що єдиної української газети на теренах автономії «Кримська світлиця» (КС), очолював в ній відділ літератури та мистецтва, працював редактором дитячої газети «Джерельце» (додаток до КС). Знаний не лише в Криму як поет, перекладач, публіцист, палкий поборник нашої державності. За внесок у відродження української культури в автономії удостоєний літературної премії ім. Степана Руданського, а за значні успіхи в національно-патріотичному вихованні дітей і молоді, прищеплення їм патріотичного ставлення до української мови отримав премію ім. Олекси Гірника.
У своїх виданнях Кононенко намагався друкувати твори кримськотатарських, білоруських письменників, упорядкував антологію віршів українських поетів про Крим «Люблю тебе, мій Крим». Його помітний творчий доробок — численні збірки поезій і журналістська діяльність, в якій широко пропаґував українсько-татарські взаємини та нероздільну територію, що мала і має колосальне значення для української суверенної держави.
2016 року в Сімферополі вийшла книга «Цю землю я любив», присвячена пам’яті Кононенка. До неї увійшли спогади про поета його друзів, знайомих, колег по перу як із Криму, так і з інших реґіонів, вірші, світлини з родинного і редакційного архівів. 2020-го в Сімферополі коштом родини поета видали збірку вибраних поезій «Життя моє, вклоняюся тобі». 15 січня 2015-го на 73-му році життя Данило Короленко помер, його поховали в Сімферополі.
Як повідомляв «Міст», виповнилося 100 років від дня смерті Мусія Кононенка.

Ярослав Стех

About Author

Meest-Online