Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 20, 2021

До 90-річчя від дня народження Івана Зінича

Автор:

|

Серпень 02, 2018

|

Рубрика:

До 90-річчя від дня народження Івана Зінича

Перша редакційна громада. Сидять: Галина Майстренко, Микола Щирба, Адріан Гошовський, Володимир Максимович, Анна Ціханович; стоять: Мирослав Вербовий, Анатоль Кобеляк, Ніна Таранта, Ірина Фуглевич, Надія Ковалик, Іван Зінич, Зоя Вербова, Яніна Ухманська, Мар’ян Босовський та Марія Івасина

З Іваном Зіничем я познайомився не в редакції, а коли керував підприємством «Ферротех» у Перемишлі. Його завданням було здобувати фонди, які служили на потреби культурно-освітньої діяльності українців у Польщі. Іван Зінич, представник Головної управи Українського суспільно-культурного товариства (УСКТ), часто приїздив до Перемишля і допомагав нам розв’язувати розмаїті проблеми. Він також займався журналістською діяльністю, дописував до газети «Наше слово». Він серцем і душею редакції часопису.
Коли один депортований підчас акції «Вісла» рільник купив собі господарство в околицях Молодович, то влада не хотіла його приписати до власного дому, мотивуючи, що він був депортований з цього терену. Цією темою зайнявся Іван Зінич, написав кілька статей, спілкувався з владою на цю тему і таки домігся позитивного результату.
Він народився 5 серпня 1928 року в Великий Березній на Закарпатті, згодом його рекрутували до війська. Після повернення здобував освіту та працював в торгівлі в Ужгороді. З ранніх років любив писати, а коли дізнався, що у Польщі постало УСКТ і створили редакцію «Нашого слово, то подався до Варшави і став працювати одним із редакторів тижневика. УСКТ для українців у Польщі було «соломинкою» для потопаючих і призначених на повне на небуття. Зінич здобув юридичну освіту у Варшавському університеті. Якийсь час працював у Головній управі УСКТ, але головною роботою була редакція. В той час стали виходити й україномовні додатки до газети — «Наша культура», щорічні «Українські календарі» тощо.
Довгі роки чоловік працював секретарем Головної ревізійної комісії в редакції, виконував інші громадсько-суспільні обов’язки. Дуже часто без нарікань їздив в українські розпорошені по Польщі осередки, відвідував школи та пункти навчання української мови. Бував на різних концертах, театральних виставах і фестивалях. Пр. які писав розлогі авторські статті.
Іван також писав і непогані фейлетони та чимало його статей були присвячені українським рільникам. Життя Івана Зінича згасло 7 жовтня 1985 року. Залишилося не закінчених його творів і не здійснених планів.

Ярослав Стех

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply