Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 28, 2021

Чому ніхто не знає про князя, котрий розбив перший наступ на Київ московитів?

Автор:

|

Вересень 27, 2018

|

Рубрика:

Чому ніхто не знає про князя, котрий розбив перший наступ на Київ московитів?

Нам треба знати і шанувати своїх героїв. Зараз Церква визнає святими лише чотирьох київських князів: Володимира Великого, Ярослава Мудрого, Ольгу Святу та Мстислава Хороброго. Діяльність останнього 200 років замовчувалася, хоча він був канонізований ще в сиву давнину. Ніхто з пересічних громадян нічого не чув про Мстислава Хороброго лише тому, що він розбив перший наступ на Київ предків московитів.
Андрій Боголюбський зібрав у похід велетенське військо у складі суздальців, рязанців та інших, більше за 50 тис. Це — чи не найбільше військо, про яке згадують вітчизняні середньовічні літописи. Суздальці обложили Мстислава Хороброго у Вишгороді. Його військо дев’ять тижнів на мурах і біля міста вело бої з суздальськими нападниками. Розгром суздальців під Вишгородом стався на початку зими 1173 року. Незабаром у Суздалі Андрія Боголюбського убили змовники, котрі повстали проти його жорстокості.
Церква визнала Мстислава Хороброго, керівника розгрому суздальців, святим. І ще деталь — син Мстислава Хороброго, князь Мстислав Удатний 1216-го в битві на р. Ліпиці розгромив військо володимиро-суздальського князівства. Як пише літопис, суздальський князь і його брат Ярослав, майбутній батько Олександра Невського, тікали в спідній білизні, загнавши семеро коней і залишивши на полі бою все військо. Під ударами князів київської династії Володимиро-Суздальське князівство розпалося.

Олександр Палій, ZIK

About Author

Meest-Online

 • фактики фактики

  это о князе Новгородском?

  дикая интерпретация междуусобных княжеских войн

 • Анатолій Шкляренко

  https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%BE%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F_%D0%9A%D0%B8%D1%94%D0%B2%D0%B0_1169
  То я до фрази “котрий розбив перший наступ на Київ московитів?”

 • Сергій Авдєєв

  Мстисла́в Володи́мирович, відомий як Мстисла́в Хоро́брий (*бл.983 — †1036).
  Розорення Києва (8-12 березня 1169 року).
  Мстисла́в Ізясла́вич, у західній традиції Мстисла́в II (1125 — 13 або 19 серпня 1170) у березні 1169 року обороняв Київ від військ князя Андрія Боголюбського.

  Тому ніхто і не пише, що Мстислав Хоробрий помер більш ніж за сто років до розорення Києва Андрушою Боголюбським

 • Medved Privet

  а украина тут причем?

 • Александр

  Превратить историю о феодальных сражениях близких родственников из рода Рюриковичей в идею сражения украинцев и россиян – для этого надо быть либо дураком, либо разжигателем межнациональной розни. Сдалется мне, что пан Палий из вторых. А уж выставить князя Новгородского, а ранее Смоленского и Белгородского, защитником Киева от “злых москалей” – это вообще за гранью добра и зла. Андрей Боголюбский и Мстислав Ростиславович Храбрый – близкие родственники, оба потомки Владимира Мономаха (внук и правнук), а сам Мстислав Великим киевским князем не был, а княжил на землях москалей. Вишенка на торте – Мстислав Удатный был тестем Ярослава и дедом Александра Невского и предком всех последующих московских князей и царей до 1598 года.