Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Російська брехня аж очі коле

Автор:

|

Грудень 22, 2022

|

Рубрика:

Російська брехня аж очі коле

Рашисти знову перетворюють Луганськ у Дике поле

«Луганськ заснувала Катерина ІІ а до того тут було «Дике поле». Так пишуть у російських підручниках. Та ви що? А нічого, що ще за 100 років до цього тут були українські козацькі поселення Кам’яний Брід і Вергунка?
До слова, Луганська до 1882-го не існувало у природі. Ба більше, саме Катерина ІІ зробила кріпаками-рабами місцевих козаків і селян, які раніше рабства не знали.
Маріуполь? Це стара фортеця Кальміуської паланки запорізьких козаків Домаха.
Донецьк? Старе поселення запорожців Олександрівка.
Бахмут? Запорізькі солеварні.
Слов’яносербськ Луганської області? Старий зимівник Кальміуської паланки Запорізької Січі, що називався Підгорне урочище. Відомий щонайменше з 1740 року.
Зимогір’я Луганської області (відоме ще як станція Родакове), зараз в окупації, — зимівник Кальміуської паланки Запорізької Січі під назвою Черкаський Брід (1645).
Місто Торецьк (колишній Дзержинськ) Донецької області почалося з поселення Щербинівка, яке було засноване запорізьким отаманом Антоном Щербиною.
Хочете за Харківську область? Будь ласка. Місто Ізюм — старий козацький городок 1639 року. Пізніше — центр Ізюмського козацького полку. Харків? Заснований козацькими полковниками Донець-Захаржевськими.
Може про Одесу поговоримо? Це давня українська фортеця Коцюбіїв (1415), коли Москва ще була улусом Орди. Знаменитий Пересип утворився саме тоді.
Як повідомляв «Міст», перемогти кремлівську брехню — важке завдання.

Павло Бондаренко

About Author

Meest-Online