Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 28, 2022

Пращури ірландців походили з України

Автор:

|

Травень 03, 2018

|

Рубрика:

Пращури ірландців походили з України

Генетики з Дубліну й археологи з Північної Ірландії дослідили скелет селянки періоду неоліту. Добре збереженим останкам — більше 5 тис. років. Поховання виявили 1855-го поряд із Белфастом, столицею Північної Ірландії. На думку вчених, геном жінки має багато спільного з геномом сучасних мешканців Іспанії та Сардинії. Але, як стверджують дослідники, її пращури прийшли до Європи з Близького Сходу, де люди вперше почали займатися землеробством.
Крім цього, команда вчених знайшла останки трьох чоловіків із острова Ратлін, котрі жили у Бронзову еру приблизно 4 тис. років тому. Геном чоловіків відрізнявся від генома селянки. Третина структури ДНК вказує на те, що їхні предки походили з понтійських степів Причорномор’я, розташованих на території сучасної України.
Як пояснив Деніел Бредлі, автор дослідження і генетик із дублінського коледжу Трініті, хвиля генетичних змін поглинула континент у Бронзову еру, коли туди прибули вихідці зі сходу. Деякі з новоприбулих племен розташовувалися на атлантичному узбережжі Європи, в т. ч. Ірландії.
«Масштаби генетичних змін дозволяють припустити, що відбувалися й інші зміни, і, можливо, навіть поява мови», — каже д-р Бредлі. За його словами, необхідні додаткові генетичні дослідження, щоб збагнути, як виникли реґіональні відмінності у геномах кельтських груп.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply