Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

Підпільна пошта України

Автор:

|

Травень 03, 2021

|

Рубрика:

Підпільна пошта України
Українські січові стрільці

Підпільна пошта України (ППУ) — назва поштового відомства в рамках Закордонного поштового відділу Закордонних частин Організації українських націоналістів революціонерів, яке видавало в 1949-1983 рр. за кордоном українські недержавні поштові марки, що служили пропаґандистським цілям. Крім підпільної пошти, були також Пластова пошта, Таборова пошта, про які варто розповісти пізніше. Численні закордонні організації також випускали наліпки, які також зберегли на конвертах, але не мають визначення поштових.
Важливою тематикою підпільної пошти була історія визвольної боротьби. Гетьман Іван Мазепа був зображений на марці та блоку 1959 року. Також вийшов великий аркуш із історії Чорноморського флоту України, морських походів козацтва.
Українським січовим стрільцям присвячені марки 1954-го і 1964 року. 1968-го здійснили випуск марок серії «Вічна слава оборонцям Львова!» з портретами Дмитра Вітовського, одного з керівників Листопадового чину 1918 року у Львові. 1951-го вийшла марка «Базар» в пам’ять жертв злочинного розстрілу 359 полонених біля села Базар 1921 року.
Голодомор в Україні також показали на марці. Друга світова війна викликала появу марок про УПА і генерала Тараса Чупринку (Романа Шухевича), кур’єрів підпільної пошти, Карпатський зрив, Незнаного воїна, Антибільшовицький блок народів.
ППУ увічнила на марках борців за волю України — С. Петлюру, Є. Коновальця, О. Єфремова, Р. Шухевича. Були марки на честь ОУН, Тараса Шевченка, Марка Черемшини, Івана Франка, Світового конґресу вільних українців, міста Львова. Не забули й утікачів із рідних земель.
Велику серію марок присвятили посиленню зв’язків із рідним краєм, поневоленим народам, українським спортовцям у неволі СРСР, українській музиці. З нагоди космічних досягнень США випустили серію марок, на яких є нагадування про поневолену Україну. 1953-го марками відзначили коронацію Короля Данила. Є на марках Матір Божа і Воскресіння Ісуса Христа з написом «Христос воскрес, воскресне й Україна!».

Лев Хмельковський

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply