ООН врятувала українців від депортації, але розраховувалися за це Закерзонням

Згідно з резолюцією Генеральної Асамблеї (ГА) Організації Об’єднаних Націй (ООН) від 31 жовтня 1947 року, 24 жовтня відзначають Міжнародний день ООН.
Щоб зберегти СРСР
1971-го ГА ООН ухвалила рекомендацію країнам-членам цієї спільноти відзначати 24 жовтня її Міжнародний день як державне свято. Бо дійшла висновку, що ООН була створена не 24 червня 1965 року, коли 50 країн-учасниць конференції, в т. ч. Українська Радянська Соціалістична Республіка (УРСР), підписали Статут цієї спільноти, а 24 жовтня 1945-го — після того, як більшість держав-засновників ратифікували договір про її створення.
Позаяк в ООН спершу були лише 51 держав-членів, то навіть від одного голосу у ній залежало тоді запобігання та мирне залагодження конфліктів. Тому саме з потребою вступу до ООН України низка істориків пов’язує відкликання наказу про депортацію з неї усіх, хто жив під німецькою окупацією. Але в обмін на вступ до нього УРСР була змушена зректися частини теренів на користь Польщі.
Сталін вимагав, аби до ООН прийняли всі республіки СРСР. Але Франклін Делано Рузвельт, президент США, зауважив у відповідь, що в такому разі туди ж мають вступити й усі 48 американські штати. Тож у Москві обмежилися кандидатурами СРСР, УРСР і Білоруської РСР, бо ті зазнали найбільших втрат у Другій світовій війні. Поскаржившись Рузвельту на «складну ситуацію в Україні» (спротив УПА), Сталін запевняв також, що її вступ в ООН збереже єдність СРСР.
«Суб’єкт права»
Але на установчу конференцію ООН, яка відкрилася 25 квітня 1945 року в Сан-Франциско (штаті Каліфорнія), запросили лише делегацію СРСР, а УРСР і БРСР обіцяли прийняти згодом. Та після заяви уряду УРСР про те, що 1 лютого 1944-го Верховна Рада СРСР схвалила закон «Про надання Союзним республікам повноважень у галузі зовнішніх зносин і про перетворення у зв’язку з цим Народного комісаріату закордонних справ зі загальносоюзного в союзно-республіканський», а Верховна Рада УРСР внесла 4 березня в її конституцію поправку про повернення їй функцій суб’єкта міжнародного права, «делегованих» СРСР у союзному договорі 1922-го, установча конференція ООН таки визнала 27 квітня 1945 року Україну фундатором ООН.
А її наркома зовнішніх справ Дмитра Мануїльського обрала головою комітету з підготовки проекту преамбули Статуту ООН. Той документ він підписав 26 червня 1945-го разом із 50 іншими представниками держав-засновників ООН.
Як повідомляв «Міст», син польки рятував українців як не дивізією, то енциклопедією.
Ігор Голод
Як допомогти собі та своєму ближньому
Дякую, що приділяєте увагу цій дуже важливій темі. Нажаль, більшість уУкраїнці рятували світ, зокрема, і 1920 року на Віслі
Річ Посполита була ліквідована 1795 року. Тому: Сто років тому 15 серпСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Мій коментар видалено. Я це так розумію що моя присутність на цьому саСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Вважаю дії української делегації у ПАРЄ правильними по суті але не спо