Непорозуміння з емансипацію

Перша феміністична організація на Галичині прославилася не так своєю діяльністю, як грандіозним скандалом між самими дамами. 1884 року з ініціативи письменниці Наталії Кобринської, яку називають матір’ю українського фемінізму, було створене Товариство руських жінок у Станіславі. Воно мало займатися емансипацією, зокрема, через літературу та залучення до суспільно-корисної праці.
Щоправда, більшість учасниць дуже по-своєму розуміли емансипацію, і тому основні зусилля перші галицькі феміністки витрачали на забезпечення руських школярок фартушками і панчішками та на проведення балів, де членкині могли б знайти собі добру партію для життя.
Кобринська злостилася, але терпіла. Однак й її терпець увірвався, коли на гроші, зібрані для видання газети чи друкованого альманаху емансипатки примудрилися купити срібну тацю й урочисто подарувати її єпископу.
Станіславських «емансимованих женщин» одразу ж похвалили у львівській газеті «Діло». Натомість Іван Франко щиро обурився і вибештав членкинь. Патріотична преса натомість накинулася на Франка, мовляв, що може бути важливішим для емансимованої русинки за таке гарне вшанування єпископа.
На виході всі з усіма пересварилися, зокрема, й членкині товариства між собою. Після чого значна їхня частина повернулись на радість чоловікам продовжувати свою емансипацію по рідних господарках.
Як повідомляв «Міст», виповнилося 160-річчя від дня народження та 95-х роковин смерті Наталі Кобринської.
Роман Онишкевич
ВРУ підтримала три іспити на громадянство України
Треба додати ще й математикуКарикатурна мобілізація Кремля та визволення захисників «Азовсталі» — того ж дня
Карикатурна мобілізація росіян не повинна дивувати світ, бо росіяни, цСитуація з поширенням пандемії Covid-19 в Україні та світі
Цікаво було б дізнатися хто як ставиться до вакцинації. Я довгий час бП'ять країн створили союз для Індо-Тихоокеанського реґіону
Ви можете припинити показувати країни Океанії як начебто «імпотентів»