Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 25, 2022

Москва розсекретила документи про взяття Берліна

Автор:

|

Травень 03, 2020

|

Рубрика:

Москва розсекретила документи про взяття Берліна
Радянський прапор на будівлі Рейхстагу

Міністерство оборони Російської Федерації (РФ) до 75-річчя завершення Берлінської наступальної операції опублікувало розсекречені історичні документи часів Другої світової війни. Йдеться про бойову реляцію маршала Георгія Жукова керівнику СРСР Йосипу Сталіну від 30 квітня 1945-го про захоплення головної будівлі Рейхстагу, на якій підняли радянський прапор. «Район Рейхстагу обороняли добірні частини СС. Для посилення оборони цього району противник у ніч на 28 квітня 1945 року викинув на парашутах батальйон морської піхоти», — йдеться в повідомленні Жукова.
Однак військовослужбовці 3-ї ударної армії продовжили наступ, зламали опір противника, і в підсумку зайняли будівлю Рейхстагу. Згідно з документами, 30 квітня військові 94-ї гвардійської стрілецької дивізії мали захопити залізничну станцію Берзой, проте атаки з фронту були безуспішними.
Потім радянські військовослужбовці дізналися, що існує підземний хід, сполучений із метро. Командир дивізії відправив туди два стрілецьких батальйони, які безперешкодно пройшли підземними ходами 400 м і несподівано стали штурмувати запілля ворога.
Опублікували архівний документ, у якому генерал Гельмут Вейдлінґ, командувач обороною Берліна, наказав припинити боротьбу. Він написав, що Адольф Гітлер наклав на себе руки і німецьких військових залишили самих.
Генерал заявив, що брак важкої зброї та боєприпасів робить боротьбу безглуздою, і кожна година подовжує жахливі страждання цивільного населення Берліна та поранених. За його словами, кожен, хто загине в цій боротьбі, принесе марну жертву.
Згідно з іншими документами, радянські війська 2 травня захопили в полон 34 тис. німецьких солдатів та офіцерів. Радянське командування також займалося питанням забезпечення жителів Берліна продовольством. У місті запровадили картки. На кожного громадянина виділяли по 3 кг хліба, 500 г м’яса, майже 1,5 кг цукру, 350 г кави, а також овочі, картоплю та молочні продукти.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply