Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Копець № 2 в Івано-Франківську

Автор:

|

Квітень 24, 2019

|

Рубрика:

Копець № 2 в Івано-Франківську

Копець № 2

У парку Шевченка в Івано-Франківську, поблизу стадіону, є високий штучний пагорб. Його насипали 1906 року на честь ватажка антиросійського повстання Тадеуша Костюшка. У джерелах його так і називають «копець», тобто курган, Костюшка.
Та у старому Станиславові був ще один копець боїсько (стадіон) «Сокола». Пам’ятка зі злету «соколів» VII округу 28 червня 1914-го. Це боїсько встановили на місці сучасного стадіону «Наука», що біля міського озера. Праворуч тягнеться теперішня вулиця Мазепи, а вдалині проглядаються вілли у парку. На задньому плані, за футбольними воротами, видно якійсь темний пагорб, подібний на усічену піраміду.
У «Кур’єрі Станиславівському» за 2 листопада 1913 йшлося про новий стадіон «Соколу», що постав на місці пустиря. Виявляється, тоді збудували цілих два стадіони, а між ними був насипаний великий пагорб. Як називався той копець, у статті не згадується. Навіщо його насипали? Не виключено, що використовували як додаткову трибуну для глядачів. До наших часів він не зберігся. Можливо, його знищили у 1950-х, коли облаштовували міське озеро.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply