Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Історія повторюється

Автор:

|

Липень 24, 2014

|

Рубрика:

Історія повторюється

с. Теплиці

Повоювавши взимку на Майдані й записавшись до активного резерву української армії, я вирішив провести відпустку в Польщі. Я хотів побачити свідчення вимушеної еміґрації громадян Львівщини у повоєнний час. Довелося у пошуках пройти всі навколишні ґміни навколо с. Теплиці Ярославського повіту, я зумів побачити знайдену церковну книгу народжених із реєстром від 1924 року — одну-єдину, решта згоріла під час боїв.

с. Теплиці

Із усіх владних кабінетів лиш відповідали, що довоєнні документи не збереглися, бо бойові дії велися за Сяном двічі, коли фронт пройшов на захід та коли спантеличені комуністами польські й українські патріоти вбивали один одного по ночах і вдень, аби вирвати обіцяну Сталіним територію землі у Бресті.

с. Теплиці
Мандруючи та любуючись обробленими полями, я натрапив на «оазу». Це місце виявилося
місцем скорботи за марно загиблими військовиками, котрі стали жертвами політичної жадібності та імперських амбіцій. Це місце — відвідуване і незабуте. Там — окремі могили бійців, і за ними також наглядають поляки. Написи свідчать, що виганяли червоноармійців, котрі несли комуністичну чуму за Сян.

с. Теплиці
Німецько-австрійські вояки розбили росіян 1914 року. Зараз – 2014-й, отже, ті події розгорталися рівно 100 років тому. Історія відбулася, а тепер повторюється.

с. Теплиці

Юрій Чорнейко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply