Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

«Голі королі»: сучасні президенти, позбавлені влади

Автор:

|

Січень 12, 2017

|

Рубрика:

«Голі королі»: сучасні президенти, позбавлені влади

Янукович

Незабаром виповниться три роки з моменту ухвалення Верховною Радою постанови про самоусунення Віктора Януковича від виконання обов’язків президента України. Це сталося після втечі «гаранта Конституції» за межі держави під загрозою розправи. На жаль, Україна — не єдина, де за останні кілька десятиліть зробила фатальну помилку, обравши не того президента.
Так, «гідну» компанію Януковичу могли б скласти екс-президенти Киргизстану Курманбек Бакієв (виїхав до Білорусі), Еквадору — Хаміль Мауад (живе у США), Центральної Африканської Республіки — Анж-Фелікс Патассе та Франсуа Базізе (обидва втекли до Камеруну) та ще низка лідерів країн третього світу.
Утім, українському президентові-втікачеві ще пощастило, адже він міг опинитись і в геть іншій компанії. Наприклад, бути страченим, як Ніколае Чаушеску чи Саддам Гусейн, або вбитим під час революції, як Мохаммед Наджибула чи Муамар Каддафі.
Щоправда, в Україні рівень гуманізму — вищий, ніж у країнах, чиї лідери перелічені вище, й смертна кара заборонена, тож максимум, що очікувало б Януковича, якби його можна було притягнути до відповідальності, — це довічне ув’язнення. Так сталося з колишнім президентом Єгипту Мохаммедом Мурсі й приблизно така ж доля спіткала екс-лідера Югославії Слободана Мілошевича. Останній, щоправда, помер у в’язниці Гаазького трибуналу в Нідерландах.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply