Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

Деякі факти з історії Росії

Автор:

|

Червень 08, 2022

|

Рубрика:

Деякі факти з історії Росії
Порт-Артур

Сучасна історія Росії — це історія зрад, невдач, поразок та аґресій. 1904-1905 рр. — війна з Японією. Військова поразка, що коштувала втрати територій. Ляодунський півострів, Порт-Артур і Далян передали в «оренду» Японії (фактично це була анексія). Південний Сахалін також передали Японії (але про підпис під договором 1945 року «забули», тому мирної угоди так і немає). Тодішній російський флот було втрачено. Революція, яка стала наслідком військової поразки, зробила абсолютну монархію конституційною, з’явилася Державна дума. Про результати війни російські історики зараз не згадують.
Жовтневий переворот (Велика Жовтнева соціалістична революція). Фактично замовчують зв’язок Леніна з німецькою розвідкою та Генеральним штабом, опломбований вагон, яким майбутній керівник Радянської Росії разом із почтом виїхав із Швейцарії до Фінляндії. Ще рідше згадують керування повстанням голови Петербурзької Ради Троцького, як і створення ним Червоної армії, як і те, що саме він керував військами під час громадянської війни (був військовим народним комісаром та головою Революційної військової ради). Росія втратила не лише величезну кількість людей, але й більшість освіченої частини суспільства, що виїхала на еміґрацію. Тоді загинуло не менше 10 млн людей. Натомість незалежність отримали Фінляндія та Польща.
Досі радянська історіографія, яка стала російською, не визнає факт аґресії проти Фінляндії в зимовій війні 1939-1940 рр., сам факт нападу на Фінляндію 25 червня 1941-го, секретні протоколи Молотова-Рібентропа, «забуває» про велику дружбу між СРСР та Німеччиною, участь СРСР у нападі на Польщу, який цивілізований світ вважає початком Другої світової війни. Так і не були покарані та не визнані злочини мільйонів службовців НКВС 1930-1950-х рр., останні з яких умирають зараз удома почесними працівниками органів, персональними пенсіонерами та передають досвід онукам.
Кремль не визнає й факту нападу та військову поразку СРСР в Афганістані. Людожерські талібські режими, які хазяйнують там зараз, — результат перетворення 1979-го світської афганської держави на таку, що воює.
Знищення Сирії після 2015-го, вирощування «Ісламської держави Іраку та Леванту», громадянська війна в Ніґерії, Судані, Центральноафриканській Республіці, Малі — результат втручання Росії на території країн, відповідальних за нафтовий транзит задля зменшення трафіку та зростання цін на сировину. Участь російських військових в конфліктах Москва офіційно не визнає (крім Сирії), але державні нагороди учасники цих конфліктів отримують.
Як повідомляв «Міст», у Росії створили воєнізовану дитячу організацію за прикладом «Гітлерюгенду».

Олександр Красовицький

About Author

Meest-Online