Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 18, 2021

Чим харчувалися селяни Середньовіччя

Автор:

|

Липень 17, 2019

|

Рубрика:

Чим харчувалися селяни Середньовіччя

Учені Брістольського університету (Велика Британія) встановили раціон харчування середньовічних селян. Джулі Данн, керівник дослідження, пояснив, що історики найчастіше концентрують свою увагу на біографіях знаменитих людей, шляхти або церковників, тоді як «герої» повсякденного життя залишаються в тіні.
Тим часом дієта пересічних людей має ключове значення для розуміння способу життя і традицій тих часів. Згідно з історичними записами, середньовічні селяни харчувалися м’ясом, рибою, молочними продуктами, фруктами й овочами, але доказів цього раніше ніхто не шукав.
Брістольські науковці провели хімічний аналіз органічних залишків на глиняному посуді та кістках тварин, знайдених в одному з найбільш ранніх поселень, Вест-Коттон у графстві Нортгемптоншир. Виявилося, що в основному селяни харчувалися маслом, сиром і рагу з яловичини та баранини. Найпоширенішими овочами на селянському столі були цибуля та капуста, а ось риба, фрукти або делікатеси були простим людям недоступні.
Проте фахівці називають таку дієту здоровою та збалансованою: молоко, тушковане м’ясо й овочі були джерелами білка й інших корисних елементів, а вуглеводи надходили з ячмінного або вівсяного хліба (його сліди знайшли на руїнах пекарні).
«Вест-Коттон — одна з перших археологічних пам’яток, над яким ми працювали, коли вирішили розвивати методу аналізу органічних залишків. Дуже дивно, як за допомогою новітніх методів ми можемо дізнатися інформацію, якої немає ні в яких історичних документах», — зазначають дослідники.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply