Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 21, 2021

Аби не було, як у Львові…

Автор:

|

Січень 15, 2020

|

Рубрика:

Аби не було, як у Львові…
Довоєнний Станіславів

Напередодні Другої світової війни в Станіславові, теперішньому Івано-Франківську на вулицях було небезпечно. Злочинці почувалися безкарно. При збройному пограбуванні злодію було необхідно паралізувати волю жертви. Зрозуміло, що зброя була неабияким чинником. У фільмах ми бачимо, як злочинці «беруть» банки майже без опору з боку персоналу й охорони. Звісно, кому хочеться ризикувати життям заради чужих грошей?
Зовсім інша справа при пограбуванні приватної крамниці. Тут на кону власний добробут, який створювався роками, тож господар міг відчайдушно битися за своє майно. Найпростіше просто вбити, але не всі грабіжники йшли на таке. Можна було вистрелити у повітря, аби власник наклав у штани, але це могло привернути увагу перехожих і поліції. Оригінальний спосіб залякати хазяїна винайшли станіславські кримінальники.
Газета «Темп дня» повідомляла, що 11 серпня 1935 року сталося зухвале пограбування галантерейної та капелюхової крамниці купця Ходіша. Вона містилась у самісінькому центрі — на площі Ринок, 31. За кілька хвилин перед восьмою ранку до крамниці підійшли двоє чоловіків середнього зросту. Вони сказали, що хочуть купити кашкет, і Ходіш, котрий курив перед входом, завів потенційних покупців досередини.
Раптом один із відвідувачів вихопив револьвер і вигукнув: «Руки вгору! Давай гроші, бо ми у Львові вже одного вбили!». Переляканий купець покірно віддав їм гаманець, де було 100 злотих, тоді — середня місячна зарплата робітника. Після того грабіжники спокійно вийшли з магазину й розчинились у натовпі десь в районі Тринітарської площі.
У бідолашного Ходіша відняло мову й лише за кілька хвилин він заволав «Грабунок!». Купець верещав так, що знепритомніла його дружина, котра сиділа на вулиці. Цікаво, що казали ті самі злодії під час пограбування у Львові?

Іван Бондарев, «Репортер»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply