Новини для українців всього свту

Saturday, May. 21, 2022

300-літній стокгольмський синдром

Автор:

|

Травень 12, 2022

|

Рубрика:

300-літній стокгольмський синдром

Читаючи десятки чи не сотні запитань в нікуди «як вони так могли», напишу: могли. Це було цілком передбачувано. А наша проблема — нездатність пам’ятати. Інколи вона видається чеснотою, думаємо, що це здатність прощати. Тільки це — не прощення. Це ахіллесова п’ята нашого народу, понад 300-літній стокгольмський синдром, який щоразу змушує нас забувати усе зло, заплющувати очі у вірі, що його не існує. Ми забуваємо. Ми злимось на тих, хто пам’ятає і часто принижуємо їх у своїй злості.
1708 рік — московити вирізали абсолютно всіх жителів міста Батурин, у т. ч. дітей, 10-15 тис. жертв за один день. Просто тому, що місто були столицею Мазепи.
Лютий 1918 року — війська під командуванням Муравйова взяли Київ і масово винищували його населення. Більше 10 тис. цивільних загинули. «Дума просила перемир’я, а я наказав душити їх газами», — хизувався московський кат.
Січень 1919-го — Червона армія Щорса під Києвом. Директорія здає столицю без бою, урочисто впускає ворога. Щорс — комендант Києва і занурює місто в хаос та насилля. Доходить до того, що з посади коменданта Києва його вже у лютому знімають самі ж більшовики, щоб зупинити безчинства в місті. Потім самі ж Щорса розстріляли. Йому досі стоїть пам’ятник у Києві.
1920-ті рр. — масові репресії проти українського села.
1932-1933 рр. — Голодомор, про який ми по-справжньому почали згадувати лише за президентства Ющенка. Але про нього та його винуватців воліють пам’ятати люди на заході країни, де Голодомору не було, ніж нащадки тих, хто його пережив. Але рефлекси та ритуали щодо шанобливого ставлення до хліба залишаться надовго.
1937 рік — Розстріляне відродження, винищення української культури, після якого ми надовго втратили міську культуру, а міста русифікувалися. Саме тому тепер там і досі розмовляють російською, даючи Путіну підстави їх захищати. За деякими даними, переслідувань зазнали близько 30 тис. осіб. Знищили цілі галузі та мистецькі течії.
Червень 1941-го, Львів — Панічно втікаючи від армії Гітлера, московити розстріляли близько тисячі людей, яких утримували в казематах на Лонцького. Німці виносили тіла, містяни їх оплакали.
Потім були ГУЛАГ і повішений Володимир Івасюк.
2014 рік — в Україні масово відвідували концерти російських артистів, дехто співав на корпоративах «Газпрому», російських журналістів вважали професійнішими за українських, в містах зневажали українську мову, поводилися так, наче росіяни українцям брати, а ті називають їх потєшнимі хохлами.
2022 рік — Буча, Гостомель, Ірпінь, Маріуполь.
Як повідомляв «Міст», СКУ підтримав створення групи з дослідження жертв Голодомору.

Сергій Боричевський, Zaxid.net

About Author

Meest-Online