Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 6, 2022

19 років тому в Криму скасували Конституцію

Автор:

|

Березень 13, 2014

|

Рубрика:

19 років тому в Криму скасували Конституцію

17 березня 1995 президент України Леонід Кучма підписав Закон «Про скасування Конституції й деяких законів Автономної Республіки Крим» у зв’язку з їх невідповідністю загальним законам держави. Так Крим отримав статус автономної республіки в складі України, а посаду президента півострова взагалі було скасовано.
Перша Конституція Криму була ухвалена 1992 року. Згідно із цим документом, півострів визнавався самостійною державою, яка перебувала в складі України на конфедеративних засадах. Однак 1994 року в Криму відбулися вибори президента, на яких переміг Юрій Мєшков.
Відразу після своєї інавгурації політик узяв курс на значне зближення з Росією. Зокрема, він запровадив на Кримському півострові московський час, а також мав намір укласти з Росією військово-політичний союз, ввести Крим у зону рубля й дати кримчанам російське громадянство.
У підсумку, над Україною нависла загроза її суверенітету. Розуміючи, що Мєшков не збирається зупинятися, Верховна Рада ухвалила закон, згідно з яким, Крим став автономією в складі України, а перший і останній кримський президент був змушений перебратися до Москви. 1998 року Кримський парламент прийняв нову Конституцію, до якої вніс усі необхідні зміни.
Нині ж Крим знову опинився на порозі вибору, хоч і не з власної волі. Яким же шляхом він піде? Чи його змусять піти?..

Олексій Гай

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply