Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Зруйнували пам’ятку археології VIII-X століть

Автор:

|

Травень 06, 2020

|

Рубрика:

Зруйнували пам’ятку археології VIII-X століть
Стільсько раніше

На Львівщині в історико-культурному заповіднику «Стільське городище», біля археологічної пам’ятки VIII-X ст., встановили скульптуру Божої Матері з брукованим постаментом. Про це повідомив місцевий активіст Володимир Беньо. «Яка ваша точка зору, чи нормально що на території пам’ятки археології, на найпомітнішому місці, посеред краєвиду, за якихось надцять метрів від печер забабахали постамент із бруківки і капличку як капітальну споруду?!» — написав він у Facebook.

Стільсько тепер

Роботи на території заповідника не були погоджені ні на рівні району, ні області, ні держави. Їх виконали жителі села Дуброва самовільно та за власний кошт. На рівні області вже створили спеціальну комісію, яка складе акт про незаконні роботи на території заповідника та надасть усю інформацію Міністерству культури України.
Тим часом, у прокуратурі Львівщини повідомили, що за фактом нищення пам’ятки відкрили кримінальне провадження за статтею про «незаконне проведення пошукових робіт на об’єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини щодо пам’яток національного значення». Санкція цієї статті передбачає до п’яти років позбавлення волі.
Стільсько розташоване за 10 км на схід від районного центру Миколаєва на Дністрі. Це не просто село на Львівщині, це столиця Білої Хорватії, цілої чималої країни, яка існувала колись. А зараз тут на чималій площі розкинуте Стільське городище, яке є найбільшим серед усіх йому подібних давньослов’янських об’єктів. Стільське городище долучили до пам’ятки археології національного значення «Городище». 2001-го Стільське городище внесли до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.
Та місцеві селяни наполягають, що все це — вигадки, а печери та льохи витесали їхні дідусі. Овочі тут зберігають і досі. Староста громади каже, що до заповідника «Стільське городище» входять інші печері зі села Стільсько, а ці належать громаді Дуброва. Люди так захопилися боронити Божу Матір, що навіть забули про карантин і дотримання дистанції. Правоохоронці, котрі спостерігають за конфліктом, наразі зауважень порушникам не роблять.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply