Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 24, 2021

Знайшли братську могилу козаків Волинської дивізії

Автор:

|

Січень 04, 2018

|

Рубрика:

Знайшли братську могилу козаків Волинської дивізії

Нещодавно пошуковці меморіально-пошукового підприємства Львівської обласної ради «Доля» виявили масове поховання воїнів Армії УНР в полі між селами Кукавка та Тарасівка Могилів-Подільського району Вінницької області.
За інформацією місцевого жителя Миколи Драбатого, котрий запам’ятав розповіді старожилів села про могилу, в ній поховано воїнів 2-ї Волинської дивізії Армії УНР, котрих напередодні мобілізували з терену Кукавської волості Могилів-Подільського повіту Подільської губернії.
Рекрути потрапили до червоного полону. У листопаді 1920 року більшовики відвели їх за село та стратили. Кілька хлопчиків-пастухів бачили розправу червоних загарбників над українцями. Уже ввечері юнаки переповіли кукавським селянам про драму коло двох ставків. Місцеві мешканці поховали бійців у спільній могилі. Згодом Ісак Драбатий, селянин із Кукавки, встановив на могилі кам’яний хрест і надгробок із написом про трагедію.
Як зазначив Святослав Шеремета, директор меморіально-пошукового підприємства «Доля», українських полонених воїнів більшовицькі посіпаки зухвало порубали шаблями. У віднайдених останків черепи зухвало розсічені навпіл та наявні рубані поранення скелетних кісток.
За словами Шеремети, пошуковці з «Долі» вперше у своїй практиці віднайшли масове поховання вояків УНР. Серед артефактів, що були знайдені поруч із останками, виявили ґудзики, які належали трьом арміям різних держав. На жаль, ідентифікація осіб загиблих наразі не можлива. Однак над цим пошуковці обіцяють працювати далі. Останки із занедбаної могили ексгумували та перевезли на місце депонування, де вони будуть зберігатися до часу урочистого перепоховання.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply