Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Знайдені у Києві скарби виявилися зі Стародавнього Риму

Автор:

|

Квітень 03, 2019

|

Рубрика:

Знайдені у Києві скарби виявилися зі Стародавнього Риму

Скарби, знайдені на Подолі

Знайдений на Подолі в Києві скарб із монет, фібул (старовинні металеві застібки для одягу) та залишків кераміки належав епосі Стародавнього Риму. Скарб знайшли кілька місцевих жителів під час висаджування фруктових дерев біля Воздвиженки, на розі вулиці Кожум’яцької та Вознесенського узвозу. «Почали копати і на глибині близько півметра лопата зачепила якийсь твердий предмет. Придивилися, а там уламки глиняних черепків і монети», — розповіли очевидці.
Загалом на місці виявили два десятки монет, кілька пряжок, фібул і численні залишки кераміки. «Коли ми знайшли скарб, то відразу викликали на місце поліцію й археологів. Проте останні сказали, що для них там нічого цікавого немає. Порадили відправити знахідки в Музей історії Києва», — розповіла Тетяна Максименко, одна з копачів. «Ви не уявляєте собі, які відчуття виникають, коли знаходиш предмети, яким сотні, а то й тисячі років!», — ділиться враженнями Олександр Ройтман, інший місцевий житель.
Археологи оцінили предмети. Їхня справжність сумнівів не викликає, але ось як скарб потрапив у те місце, де його знайшли, залишається загадкою. «Знайдені римські монети — денарії перших століть нашої ери. Вони лежали на глибині 30 см, — нижче цього рівня — сучасний бетон! А культурні нашарування в цьому місці починаються з глибини 1,5 м», — розповів В’ячеслав Баранов, науковий співробітник Інституту археології Національної академії наук України.
До речі, вартість одного такого денарія в Інтернеті — від кількох десятків до кількох тисяч гривень залежно від їхнього стану та часу карбування. За словами археолога Микити Сідька, крім монет, інтерес представляють також фібули та фрагменти кераміки. «Судячи з форми й орнаментації предметів, регіон їхнього походження — Західна Україна. У київській землі таких речей бути не може», — вважає п. Сідько.
А оскільки всі предмети, знайдені в імпровізованому саду, належать до різних епох, це свідчить про те, що скарб нещодавній, вважає В’ячеслав Баранов. Знахідки кияни обіцяють передати на зберігання до Музею історії Києва, фахівцям якого ще належить з’ясувати походження скарбу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply