Новини для українців всього свту

Friday, Jul. 1, 2022

Запорізькі археологи виявили останки двометрового вождя

Автор:

|

Жовтень 03, 2018

|

Рубрика:

Запорізькі археологи виявили останки двометрового вождя

Група археологів на розкопках у Пологах, біля Запоріжжя, знайшли сенсаційну знахідку. Розкопавши два кургани археологи знайшли десять поховань різного часу і культур. За даними дослідників, поховання датується ІІІ тис. до Р. Х. і відноситься до бронзового віку.
Поховання знайшли і вивчили співробітники Бердянського педагогічного університету, краєзнавчого музею спільно з археологами Запорізького національного університету. У Пологах поховані представники епох ранньої бронзи, пізньої бронзи, ямної та катакомбної культур.
Але найцікавіше вчені знайшли в другому кургані. Це виявилося поховання справжнього вождя племені «ямників». Скелет лежав на лівому боці під однією зі стін могильної ями зі дещо підібганими і схрещеними ногами.
Під шаром ґрунту, на глибині трохи більше 10 см знайшли скелет чоловіка, якому на момент поховання, за попередніми даними, було 40-50 років. А його зріст був близько 2 м. Близько скелета археологи знайшли бронзовий ніж і жезл, що свідчить про статус похованого. Археолог Геннадій Тощев зазначив, що таку знахідку виявили в степовій зоні на території Запорізької області вперше.
Ямна культура — археологічна культура епохи пізнього мідного віку — раннього бронзового століття (3600-2300 роки до Р. Х.). Характерною її рисою є поховання померлих в ямах під курганами в положенні лежачи на спині, зі зігнутими колінами. Тіла посипали охрою. Поховання в курганах були множинними і часто проводили в різний час. Виявили й поховання тварин — корови, свині, вівці, кози та коні.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply