Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 21, 2021

Виправдання Шварцбарда

Автор:

|

Листопад 05, 2015

|

Рубрика:

Виправдання Шварцбарда

Шолом Шварцбард

26 жовтня 1927 року суд присяжних у Парижі виправдав московського агента Шолома Шварцбарда, вбивцю Симона Петлюри, і присудив йому сплатити 1 французький франк за витрати зі змиття крові вождя української революції й глави УНР із паризького тротуару. У таку суму Європа оцінила тоді порив української нації до свободи.
Виправдальний вирок убивці було винесено під тиском антиукраїнської істерії, здійнятої під час судового процесу. Основою для виправдання послужила заява п. Шварцбарда, що вбивство було актом помсти за єврейські погроми, організатором яких буцімто був Симон Петлюра. Всі докази обвинувачення щодо того, що глава УНР не лише не був причетний до організації погромів, а й активно боровся з ними, було відкинуто. До підтримки виправдання кілера долучилися такі авторитети, як Анрі Бергсон, Марк Шагал, Ромен Роллан, Анрі Барбюс, Альберт Ейнштейн і навіть Максим Горький та Олександр Керенський.
Режисери процесу, звісно ж, сиділи в Москві. Їй важливо було не лише фізично знищити главу незалежної української держави, територію якої вона безсоромно окупувала, наплювавши на всі норми міжнародного права, а й дискредитувати саму ідею української незалежності для морального виправдання акту окупації. У таємній директиві московського зовнішньополітичного відомства від 18 січня 1927-го дається розпорядження «прєдоставіть в распоряженіє защіти соотвєтствующіє докумєнти і свідєтєлєй». Москва завжди вміла «прєдоставлять докумєнти і свідєтєлєй» і досі це робить.
Європі така позиція Москви заімпонувала. Бо це виправдовувало позицію Європи на Паризькій мирній конференції 1919-го, де вона віддала Україну на розтерзання Варшаві та Москві. Отже, все було проти України. З цим все зрозуміло. Не зрозуміло інше. Чому керівництво вже незалежної України за 24 роки свого існування жодного разу не поставило питання про перегляд того неправедного судового рішення? Тим більше, що з 22 серпня 1992 року Україна є правонаступницею УНР. Варіантів відповіді лише два: недолугість, або гра на боці Москви.
Дотепер це було найімовірніше друге. Адже акт окупації Російською Федерацією України 1919-1920 рр. заперечити неможливо. Це — юридичний і історичний факт, з якого випливає, що ця окупація тривала до 1991-го і в Україні дотепер перебували при владі ідейні та матеріальні нащадки того окупаційного режиму. Нові люди, котрі зараз прийшли до влади, зараз мають змогу довести, що вони — не такі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply