Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

В’ятровича хочуть судити за символіку дивізії «Галичина»

Автор:

|

Травень 28, 2020

|

Рубрика:

В’ятровича хочуть судити за символіку дивізії «Галичина»
Володимир В’ятрович

Окружний адміністративний суд Києва викликав на своє засідання 27 травня Володимира В’ятровича, депутата Верховної Ради України (ВРУ) від партії «Європейська солідарність», котрий раніше очолював Інститут національної пам’яті України (УІНП). В травні 2017 року він офіційно заявляв, що символіка дивізії «Галичина» не є нацистською. Тому ця символіка не підпадає під закон про заборону пропаганди тоталітарного режиму.
Відтак Окружний адміністративний суд Києва визнав дії п. В’ятровича протиправними. Суд зобов’язав УІНП утримуватися від тиражування висновку про те, що символіка СС Галичина не суперечить українському законодавству. «Поширення зазначеної символіки в Україні заборонено», — наголошується в постанові суду.
Однак Окружний адміністративний суд у своєму рішенні не вказав, що символіка дивізії «Галичина». «В оприлюдненому рішенні суду ні слова про те, що символіка дивізії «Галичина» є символікою націонал-соціалістичного тоталітарного режиму», — заявив депутат В’ятрович.
Він також зазначив, що раніше висловив цю ж думку публічно у відповідь на відповідний запит. За його словами, УІНП як центральний державний орган не міг проігнорувати звернення громадян. «Суд вирішив, що УІНП не мав відповідати на звернення громадянина про приналежність цієї символіки до нацистської. Хоча як УІНП як центральний орган виконавчої влади, міг не дати відповіді громадянину, для мене залишається загадкою», — резюмував Володимир В’ятрович.
Як повідомляв «Міст», вступ до дивізії «Галичина» означав уникнення поліційного нагляду та робіт у Німеччині.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply